41. YDK Toplantısı yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu (YDK) üyeleri, 2024 yılının ilk toplantısını, 16 Mart Cumartesi günü Türkiye İş Bankası ev sahipliğinde yaptı.

Türkiye İş Bankası’nın Levent’teki merkezinde hibrit olarak gerçekleştirilen toplantıya YDK üyelerinin yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Mustafa Uğur Demirci, Erman Süsler ile Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul ve Cemiyet yöneticileri katıldı.

YDK Başkanı Talha Çamaş moderatörlüğündeki toplantıda, 40. YDK Toplantısı’nın sonuçları görüşüldü ve Talha Çamaş, YDK Yönetmeliği’nin 9. Maddesi’nde yapılan değişiklik hakkında bilgilendirme yaptı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Başkan Vekili Berrin Önder
Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Talha Çamaş
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

 

 

Talha Çamaş’ın ardından söz alan Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Suat Çetin, Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2023 yılı faaliyetleri, 2024 yılı hedefleri ve Maslak kampüs inşaatı hakkında bilgi verirken, Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Sözer de 2024 bütçesini sundu.

Daha sonra söz alan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı da Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının 1. Dönem çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Arpacı’dan sonra konuşan Prof. Dr. Emine Erktin, “Darüşşafaka Eğitim Politikaları Belirleme” sürecine ilişkin Eğitim Komisyonu çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaparken Prof. Dr. Betül Çotuksöken ise YDK Eğitim Komisyonu çalışmaları sunumunu gerçekleştirdi.  Son olarak söz alan Kurul Üyesi Jale Onur, öğretmen eğitimleri için  Arizona Üniversitesi ile yapılan iş birliği hakkında bilgi verdi.

 Toplantı, Kurul üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?