40. YDK Toplantısı yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu (YDK) üyeleri, 2023 yılının üçüncü toplantısını, 21 Ekim Cumartesi günü yaptı.

Darüşşafaka Cemiyeti’nde hibrit olarak gerçekleştirilen toplantıya YDK üyelerinin yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Erman Süsler ile Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul ve Cemiyet yöneticileri katıldı.

YDK Başkanı Talha Çamaş moderatörlüğündeki toplantı, YDK Üyesi Merhum Bülent Çorapçı’nın anılmasıyla başladı. YDK’nin yeni üyeleri Doğuş Otomotiv AŞ Seat Otomobilleri Kurucu Yönetim Kurulu Eski Üyesi, Skoda Otomobilleri Eski Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Eski Üyesi Hasan Faruk Öztermiyeci ile Yönetici Koçu ve Danışmanı, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Manolya Tanla takdim edildi, 39. YDK Toplantısı’nın sonuçları görüşüldü.

Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı; 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda Darüşşafaka Ortaokulu’na yeni başlayan öğrenciler, Darüşşafaka’nın deprem bölgesindeki çalışmaları ile bölgedeki öğrenciler için başlatılan uzaktan eğitim programı hakkında bilgiler verdi. Darüşşafaka Lisesi mezunlarının 2023 YKS’deki başarılarından ve öğrencilerin üniversitelere yerleşmelerinden bahseden Arpacı, Öğretmen Eğitim Programı sunumunu da gerçekleştirdi.

Ebru Arpacı’nın ardından rahatsızlığı nedeniyle toplantıya çevrimiçi katılan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Darüşşafaka Eğitim Vakfı (DEV) ile yeni kampüs projesine ilişkin bilgi verdi.  

Genel Sekreter Suat Çetin ise bağışlar, Darüşşafaka Rezidansları, “Eğitim Bizden, Yuva Sizden!..” kampanyası hakkında bilgiler aktardı. Çetin’in, Cumhuriyetimizin 100., Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 150. ve Darüşşafaka Cemiyeti’nin 160. yılında yapılacak etkinlikler hakkında değerlendirmeler yaptığı toplantı, Kurul üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?