3D Yazıcı Yarışması’nın Ödül Töreni 12 Mart’ta

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 3Durak, Sigma3D, Zaxe ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası iş birliğiyle düzenlediği “Liselerarası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması”nda sıra ödül törenine geldi. Bu yıl İstanbul’dan 16 okulun katılımıyla ilk kez gerçekleştirilen organizasyon kapsamında 5-6 Mart tarihlerindeki atölyenin ardından 12 Mart Cumartesi günü yarışma düzenlenecek. 

Atölye ve yarışma, 3D yazıcıların eğitim ortamlarında inovatif düşünce ve tasarımı güçlendirecek şekilde kullanımının arttırılması, 3D yazıcıların kullanımı konusunda öğrencilere farklı becerilerin (tasarım, yazılım vb.) kazandırılması ve 3D yazıcıların sosyal faydaya dönük konularda kullanımının arttırılması amacıyla düzenleniyor.

5-6 Mart’ta 3 boyutlu yazıcılarla tanıştırılarak uzmanlardan girişimciliğe, tasarıma ve modellemeye giriş eğitimleri alan liseli öğrenciler, önce kendi iş fikirlerini geliştirdi sonra da 3D modelleme yaparak ürünlerini oluşturdu. 

Takımlar, tasarım ve iş fikirlerini 12 Mart’ta jüri üyelerine sunacak. Takımların bu çalışmaları, jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek dereceye giren okullar ödüllendirilecek. 

Yarışmanın ödül törenine konuk konuşmacı olarak katılacak olan VESTEL Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav, 10:00 – 14:00 saatleri arasında lise öğrencileri ve öğretmenleriyle buluşacak.

Cengiz Ultav

Ultav, gençlerle teknolojideki yeni trendler, yeni meslek alanları, inovasyon ve girişimcilik konularında söyleşi yapacak ve onlara yol gösterecek. 

Yarışma Jürisi:

  • Erol Bilecik - Index Grup Şirketleri İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı
  • Prof. Dr. Feza Orhan - Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi
  • İlker Vardarlı - 3Durak Kurucu Ortağı 
  • Özgür Aslan - Sigma 3D Tasarımcısı
  • Selçuk Keser - ATÖLYE İstanbul Maker Lab Yöneticisi 
  • Serhat Özperçin – Zaxe Kurucu Ortağı
  • Yasemin Eren - Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası Program Yöneticisi 

Ayrıntılı bilgi için www.3dyaziciatolyesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?