32. Kıtalararası Avrasya Maratonu’nda Emre Erenler Darüşşafaka için koştu

 ›  Haberler  › ↓ 

İlk defa 1979 yılında koşulan Avrasya Maratonu'nun bu yıl 32'incisi 17 Ekim 2010 Pazar günü İstanbul’da düzenlendi.Dünyada iki kıtada birden koşulan tek organizasyon olma özelliği taşıyan “Kıtalararası Avrasya Maratonu” onlarca ülkeden 100 bin kişinin üzerinde katılımla renklendi.

Binlerce vatandaşın Boğaziçi Köprüsü'nden yaya olarak geçme fırsatı bulduğu organizasyonun, en renkli anları her sene olduğu gibi bu sene de halk koşusunda yaşandı. Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri ile öğretmenlerinden oluşan bir grubun da katıldığı Halk koşusu öğrencilerimize keyifli anlar yaşattı.

“32. Kıtalararası Avrasya Maratonu” kapsamında gerçekleşen Halk Koşusu, çeşitli konulara dikkati çekmek isteyen sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, şirketlerin mesaj vermek için kullandığı önemli bir etkinlik haline gelirken ilgi çekici görüntülere de sahne oldu.Boğaziçi köprüsü gişelerinden başlayarak, Sultan Ahmet Meydanı’nda sona eren 42 kilometrelik etapta, Darüşşafaka adına Emre Erenler de gönüllü olarak koştu. Okulumuz öğrencilerinden Feyza ve Kenan Soylu’nun dayısı olan Emre Erenler bu anlamlı koşusunun son 100 metresinde Darüşşafaka flamasını alarak bitiş çizgisini flamamızla geçti. Kendisini Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğretmenleri ve öğrencileri de yalnız bırakmayarak Sultan Ahmet Meydanı’nda karşıladı ve parkur sonunda bu anlamlı koşunun heyecanını birlikte yaşadılar.

Darüşşafaka Cemiyeti Emre Erenler’e teşekkürlerini sunar.

Tüm Haberlere Göz Atın