Üç Daçkalı, Almanya’da kardeşleri için koşuyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka mezunu 3 genç, Darüşşafaka’da okuyan 3 kardeşlerinin 3 yıllık eğitim giderlerine destek olmak için Almanya’da yarı maratonda koşacak

Almanya’nın farklı yerlerinde ikamet eden Darüşşafaka mezunları Fahriye Yağmur Bütün (DŞ’2007), Vehbi Kaymak (DŞ’2005) ve Yavuz Oğuz Uca (DŞ’2005), 3 Darüşşafakalı öğrencinin 3 yıllık eğitim giderlerine destek olmak amacıyla harekete geçti. Almanya’nın Dortmund kentinde koşulacak olan Sparkasse Yarı Maratonu’na katılmaya hazırlanan mezunlar, Darüşşafakalı kardeşleri için bir bağış kampanyası başlattı.

3 Ekim 2018 tarihinde koşulacak olan yarı maratonda adımlarını Daçka için atacak olan üç mezunu gelin yakından tanıyalım.

İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Fahriye Yağmur Bütün (DŞ’2007), yüksek lisansını Finlandiya’da University of Eastern Finland’da tamamladı. Şu an Almanya’da Georg-August Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan ve doktorasına devam eden Fahriye Yağmur Bütün, klasik bale yapıyor ve kısa mesafe koşularına katılıyor. 

Yıldız Teknik Üniversitesi'nden İstatistik ve Matematik diplomalarıyla mezun olan Vehbi Kaymak (DŞ’2005) ise iki buçuk senedir Almanya'nın Dortmund şehrinde yaşıyor ve Dortmund Teknik Üniversitesi’nde Matematik ve İngilizce Öğretmenliği alanlarında eğitimine devam ediyor.  

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olan Yavuz Oğuz Uca (DŞ’2005), ODTÜ Biyoteknoloji bölümünde başladığı yüksek lisans eğitimini Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) bursiyeri olarak Dresden Teknik Üniversitesi Biyomühendislik bölümünde tamamladı. Berlin Charite Tıp Fakültesi Radyoloji Enstitüsü’nde araştırmacı olarak çalışan Yavuz Oğuz Uca, Nanotip alanında doktorasını sürdürüyor. 

Siz de onların bu çabalarına ortak olmak ve bağış kampanyalarına destek vermek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sorularınız için: bagis@darussafaka.org

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?