23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!..

 ›  Haberler  › ↓ 
150 yıldır hayırseverlerin desteğiyle eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 93. yıldönümünü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarım.
 
1922 yılında “En mühim ve feyizli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakiki kurtuluşu ancak bu suretle olur” diyen Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra eğitimi devletin temel işlevlerinden biri olarak kabul etmiş ve eğitim politikalarını bu felsefe üzerine oturtmuştur.

Darüşşafaka da bir buçuk asırdır bu inançla çağdaş eğitimin tüm olanaklarını çocuklarımıza sunuyor.

Bugün ülkemizin dört bir köşesinden, sınavla seçilen, babası veya annesi hayatta olmayan, iyi eğitim olanağından yoksun 954 çocuğumuzu sizlerin desteğiyle tam burslu, yatılı, kolej seviyesinde eğitimle geleceğe hazırlıyoruz.  Çocuklarımızın eğitimine verdiğiniz katkıdan ötürü teşekkür eder, 23 Nisan vesilesiyle başlattığımız SMS Kampanyasına desteklerinizi bekleriz.
 
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!
 
Saygılarımla,
Talha Çamaş
Yönetim Kurulu Başkanı
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?