23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

 ›  Haberler  › ↓ 
23-nisan-toreni-2014 (2)_rsz.jpg
 
Atamızın çocuklara armağanı, dünyadaki ilk çocuk bayramı ve TBMM’nin açılışının yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 18 Nisan 2014’te Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda coşkuyla kutlandı. Bayram için günler öncesinden canla başla çalışan, provalar yapan Darüşşafakalı öğrenciler, izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.
 
23-nisan-toreni-2014 (3)_rsz.jpg
23 Nisan töreninde öğrencileri, Darüşşafaka'nın hayırsever bağışçıları da yalnız bırakmadı.
 
 
Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey’in açılış konuşmasıyla başlayan tören, 5A sınıfından Merve Nur Pavlak ve 5G sınıfından Asrın Suha Sarun’un konuşmalarıyla devam etti. Öğrencilerin kendilerinin yazmış olduğu, Darüşşafakalı olmanın ve çocuk olmanın anlamı üzerine yaptıkları konuşmalar izleyenlerden alkış aldı. Merve Nur Pavlak'ın konuşmasının metnini okumak için lütfen buraya, Asrın Suha Sarun'un konuşmasının metnini okumak için ise lütfen buraya tıklayınız.
 
Tören, beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerinin bale gösterisiyle devam etti. Bale gösterisinin ardından “Kendi Filmini Kendin Çek Kulübü” öğrencilerinin hazırladığı “Çocuk Olmak” ile ilgili düşüncelerin esprili bir dille ifade edildiği görüntülerden ve röportajlardan oluşan video gösterisi, izleyenleri çocukluklarına götürdü.
 
23-nisan-toreni-2014 (8)_rsz.jpg
 
“Eşli Danslar Kulübü” öğrencilerinin dans gösterisiyle renklenen törende beşinci sınıf öğrencilerinin Türkçe derslerinde yazdıkları metinlerden yola çıkarak hazırladıkları “Çocuk Olmak” adlı söz korosu sahneye çıktı. Tören, “Modern Dans Kulübü” öğrencilerinin dans gösterisiyle devam etti. Daha sonra sahnede yerini alan slogan grubu “Çocuk Hakları” ile ilgili sloganlarını paylaştı.
 
23-nisan-toreni-2014 (4)_rsz.jpg
 
Enstrüman grubunun keyif veren dinletisinden sonra bu kez sahneye “Jimnastik Kulübü” çıktı.
 
23-nisan-toreni-2014 (7)_rsz.jpg
 
Öğrencilerin başarılı performansı izleyenleri büyüledi. Beşinci sınıf öğrencilerinden oluşan koronun şarkılarına eşlik eden izleyiciler keyifli anlar yaşadı.
 
23-nisan-toreni-2014 (6)_rsz.jpg
 
Son olarak Halk Dansları ekibi sahne aldı ve izleyicilerin bir daha izleyebilmek için tezahüratlarda bulunduğu bu muhteşem gösteriden sonra Ortaokul Müdürü Ayşe Görey’in kapanış konuşmasıyla tören sona erdi. 
 
23-nisan-toreni-2014 (1)_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?