Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık

 ›  Haberler  › ↓ 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Darüşşafaka'da coşkuyla kutlandı. 21 Nisan 2016 Perşembe günü TİM Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen törende 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri çeşitli performanslar sergiledi.

Ayşe Görey

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, “Egemenliğin temeli millettir, peki milletin temeli nedir? Sizsiniz çocuklar. Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

5 ve 6. sınıf öğrencileri jimnastik performanslarıyla günün ilk coşkusunu izleyicilere yaşattı. Ardından yaratıcılıklarını yansıtmak için kamerasını kullanan “Kendi Filmini Kendin Çek” kulübü öğrencilerinin hazırladığı “Biz de Çocuktuk” adlı kısa film gösterildi. Öğretmenlerinin de bir zamanlar çocuk olduğunu gören öğrenciler keyifli anlar yaşadı. 

Halk oyunlarını başarıyla sergileyen 5 ve 6. sınıf öğrencileri içimizdeki coşkuyu artırmaya devam etti. 

Bu gösterilerin ardından “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nden yola çıkarak çocukların oyun, yaşama ve eğitim haklarına vurgu yapan “Barış Koyun Çocukların Adını” adlı söz korosu büyük beğeni topladı. Söz Korosu’nda “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin imzalanmasından 126 yıl önce kurulan Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda bu haklara sahip olarak eğitim görmenin onuru da dile getirildi. 

Eşli Danslar Kulübü öğrencilerinin dans etmenin büyüleyiciliğini sahneye taşımasıyla artan coşku yerini mini orkestranın ezgilerine bıraktı. 

Bu yıl tablet eğitimine başlayan 5. sınıf öğrencileri teknolojiyi kullanma ve müzik yeteneklerini birleştirerek keyifli bir konser verdi.

5. sınıf öğrencilerinden oluşan koro “Atam İzinde” adlı parçayı seslendirdi. Ardından 6B sınıfı öğrencileri “Sessizliğe Ses Ver” adlı toplum hizmet projesini sunmak için sahnedeki yerlerini aldı. Proje kapsamında eğitim alan öğrenciler işaret diliyle, çalan şarkıya eşlik etti.

Son olarak bütün gösteri gruplarının söylediği çocuk şarkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması coşkuyla sona erdi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş öğrencilerle...

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?