21 Ocak’ta Darüşşafakalı öğrencilerden Darüşşafaka yararına Oliver gösterimi

 ›  Haberler  › ↓ 

Öğrencilerinin, sanat ve spor alanında bireysel gelişimlerine olanak sağlayan, her öğrencinin bir müzik enstrümanına hakim olduğu Darüşşafaka’dan muhteşem bir gösteri: Oliver.Oliver, Charles Dickens’ın aynı adlı romanının kahramanıdır. Konusunda yetimhanede büyüyen ve 11 yaşında evlat edinilen bir çocuğun başından geçen tüm olumsuzluklara rağmen ne kadar zor olursa olsun; inandıktan ve dört elle sarıldıktan sonra hayatta aşılmayacak engelin olmadığı anlatılır.

 

Romanın müzikali 2007-2008 ders yılının sonunda 400 saatlik çalışma ile 120 Darüşşafakalı öğrencinin sahnede ve sahne arkasında görev aldığı iki özel gösteri ile sergilenmişti. Her iki gösteride öğrenciler izleyicileri kimi zaman hüzünlendirmeyi kimi zaman kahkahalarla güldürmeyi başarmışlardı. Müzikalin üçüncüsü 21 Ocak 2010 Perşembe günü İş Sanat Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da yeniden seyircileriyle buluşuyor. Oyundan elde edilecek gelirin tümü Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanıyor.

 

Oyunun profesyonel müzik, dans, dekor, kostüm ve aksesuar altyapısının hazırlanması için Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan 15 öğretmen emek veriyor.
 
Siz de Biletix’te 20 TL’ye satışta olan biletlerden alarak, sahnede devleşen çocuklarımızın geleceğine katkı sağlayın.
 
Darüşşafaka Cemiyeti, “Oliver’ın” sahnelenmesi için olanak sağlayan İş Bankası’na ve İş Sanat Kültür Merkezi’ne teşekkürlerini sunar.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?