2019-2022 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem, “2021 Yılının Yılın Sivil Toplum Lideri” seçildi

 ›  Haberler  › ↓ 

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 31’inci kez düzenlenen “Ekonomide Yılın İş İnsanları” anketi “Yılın Sivil Toplum Lideri” kategorisinde, 2019-2022 dönemi Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem lider oldu.

“Ekonomide Yılın İş İnsanları” anketi sonucuna göre, dokuz kategoride en çok oyu alarak zirveye oturan isimler belli oldu. Ankete katılan iş dünyasının önde gelen isimleri, pandemi sonrası yeni değişimlerin yaşandığı küresel eğilimleri iyi okuyan, hem kurumuna hem de içinde yaşadığı topluma değer katan liderleri ödüllendirdi.

2019-2022 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem

 

Ekonomist Dergisi, “Ekonomide Yılın İş İnsanları anketini yayın yaşamına başladığı 1991 yılından beri aralıksız düzenliyor. Adayların yer aldığı anket formları, içlerinde patronlar, CEO’lar ve üst düzey yöneticilerin bulunduğu iki bin 700 iş insanına gönderiliyor. Elektronik ortamda yanıtlanan ankette katılımcılar her kategoride en fazla üç adaya oy verebiliyor. Bu yıl 236 iş insanı ankete oy verdi.

Tayfun Öktem, fikir önderlerinin seçimi olması nedeniyle her yıl ilgiyle takip ettiği bu sonuçların kendisi için onur vesilesi olduğunu söyledi. M. Tayfun Öktem;

“Yılın Sivil Toplum Lideri” onurunu, eşit temsille oluşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun ortak aklı, ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonumuz, dijital dönüşüm atılımımız ve yönetişimimizin iş ve STK dünyasınca takdir edilip desteklendiği şeklinde yorumluyor, tüm camiamız adına kabul ediyorum.” dedi.

Öktem, bu ödülün; şeffaf, yönetişimde öncü, daima statükoyu sorgulayıp atılımlar peşinde koşan, toplumun gözbebeği Darüşşafaka’ya itibarın göstergesi olarak görüldüğünün de altını çizdi.

 

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?