2018 Darüşşafaka Giriş Sınavı Sonuçları | Darüşşafaka

2018 Darüşşafaka Giriş Sınavı Sonuçları

155 yıldır “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla yaşamları değiştiren Darüşşafaka’nın 2018 sınavının sonuçları belli oldu.

27 Mayıs 2018 Pazar günü 21 il merkezinde gerçekleştirilen Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı'na 1.139 öğrenci girdi. 

Asil ve yedek listelerde yer alan adaylar, 18 - 21 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Rehberlik Görüşmesi ile Sağlık Kurulu'na katılacak. 2 - 31 Temmuz tarihleri arasında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Cemiyet Çalışanları ve Darüşşafakalılar tarafından ev ziyaretleri ile mali durum araştırması gerçekleştirilecek. Rehberlik Görüşmesi, Sağlık Kurulu ve Mali Durum Araştırması sonucuna göre kayıt hakkı kazanan 120 öğrenci ve velileri için 3 - 10 Eylül tarihleri arasında ise oryantasyon programı düzenlenecek.

ASIL LİSTE
ADAY NO ADI SOYADI OKUL İLİ
82 AHMET BAKİ MAVİ AYDIN
144 ZEYNEP ÖZDEMİR İSTANBUL
1074 ELİF YILMAZ BALIKESİR
3024 ALPEREN ÖZER DENİZLİ
59 KIVANÇ ÖĞRETMENOĞLU İSTANBUL
134 MUHAMMED EMİ DEDE İSTANBUL
61 DORUK ÖĞRETMENOĞLU İSTANBUL
87 MUSTAFA ÇAĞA KAHRAMAN BOLU
804 ATİLLA ÇAKAR İZMİR
3107 SİNEM DURMUŞ SAMSUN
559 DİLARA COŞAR KONYA
158 ONUR FIRAT UŞAK
959 ÖMER FARUK YAMAN MALATYA
122 İDİL PERİ ÖREN DENİZLİ
932 MURAT AZİZ KIRKLARELİ
88 ENES KORKUT İSTANBUL
868 MUHAMMED ENE TÜRKDOĞDU İSTANBUL
3098 DEFNE ŞEVVAL ATAKLI İZMİR
661 MERYEM GÜLCAN BURSA
775 EMİRHAN GÜNYÜZLÜ ANKARA
1255 UTKU DENİZ AYDINLI TEKİRDAĞ
677 MİRAY ŞEN BALIKESİR
1106 GÜRKAN BEŞİR DEMİR ANTALYA
1272 BELİNAY EĞER İSTANBUL
1112 MUHAMMET ERE TOPAL RİZE
970 BARKIN ERZİK TEKİRDAĞ
302 BARTU KARACA İSTANBUL
695 PERİ SU KOŞAR KARAMAN
800 EMİR İĞDE ADANA
275 ÖZGÜR CANDOS DEMİREL İZMİR
3016 RÜMEYSA VARHAN ANKARA
972 ALKAN KÖROĞLU SAMSUN
1233 MUHAMMED ERE ÜSTÜN ANKARA
3004 MERYEM MELİS KARAKÖSE ADANA
913 ELVİN CAVALIOĞLU RİZE
4 NAZ BEYAZ İSTANBUL
83 NEHİR DEBİK KARAMAN
268 HİRANUR GÜNEŞ İSTANBUL
1257 ÖZGÜR DENİZ ÜLKÜ MUĞLA
964 ŞENOL TUNA TAVACI KOCAELİ
9 ELİF GENÇOSMANOĞLU TRABZON
349 MEHMET HALİL ABALAK OSMANİYE
844 ELİF NAZ KANDEMİR RİZE
1013 HÜSEYİN EREN KARAYAKA ORDU
153 OKAY GÜNDÜZ İSTANBUL
1304 SEVİN DURU KANDEMİR İSTANBUL
861 ABDULLAH DÜVENCİ İSTANBUL
1095 UTKU KORAY AÇIKGÖZ SAMSUN
164 TUNA KÖYBENT İSTANBUL
334 ECRİN MERZECİ İÇEL
908 İLKSU PİRİM ERZURUM
698 KÜBRA AKYASAN TRABZON
821 FARUK ATAHAN DEĞİRMENCİOĞLU İSTANBUL
879 YAZGÜLÜ ZEYN URAY İSTANBUL
498 BURAK İLBAN GAZİANTEP
667 YASİN GÖKBULAK İSTANBUL
493 BURHAN DORUK TOKGÖZ İSTANBUL
3106 NASİP SAMET ÇAKIR İÇEL
221 AHMET EREN ADANA
957 DENİZ MÜVEDD AKCAN ESKİŞEHİR
3017 AYŞE NEHİR ÇINAR ANKARA
98 İLKE KARAKAŞ MUĞLA
85 NEHİR SELVİ ERSOY ANTALYA
1178 VEYSEL DORUDEMİR DİYARBAKIR
60 FATİH YILMAZ ANKARA
3088 EMİR KÜRŞAT BOZKURT İSTANBUL
991 ESRA NUR ARSLAN MANİSA
950 MUHAMMED EMİ KARAHAN ŞANLIURFA
3114 AZİME SEKMAN ŞANLIURFA
162 EYMEN URAL KIRKLARELİ
1103 TAYBET SEVİNTİ BATMAN
189 İREM ŞAHİN İZMİR
350 YUNUS EMRE ESER İSTANBUL
117 MURAT UMDİ KÜTAHYA
707 ZEHRA EYŞAN NUYAN İSTANBUL
80 SEVDE DENİZ BURSA
108 ENDA MARANGÖZ İSTANBUL
1091 SÜEDA GÜRSOY İSTANBUL
571 SELİN ÖZKAN ÇANAKKALE
870 MAHMUT ALPER ŞAHİN İSTANBUL
53 SALİH EFE KELEŞ ANKARA
921 MUHAMMED ERE AYHAN VAN
183 FURKAN ŞATIR İSTANBUL
321 PERİHAN KANDEMİR ADANA
509 DEMET DENİZ TEPER UŞAK
435 DORUK KAAN AKALIN İSTANBUL
239 MERT BEKTAŞ İSTANBUL
1 EMİNE KARAMAN BİLECİK
1084 CEYLİN AKÇAY ISPARTA
390 MELİKE GÖKÇE ÜNAL ANKARA
1139 MEHMET EFE DEĞİRMENCİ TEKİRDAĞ
330 UMUT CAN ÇELİK İÇEL
195 EYLÜL GÜLEY KAYSERİ
305 ABDULLAH BAK ÇALIKUŞU ÇORUM
1086 YUNUS AKKAYA İSTANBUL
247 OZAN AKDAĞ MANİSA
26 MERVE KILIÇASLAN İSTANBUL
422 CANPOLAT KARAÜZÜM ANKARA
887 AZRA BİLDİK KIRKLARELİ
778 EFE YEŞİLTAŞ ANKARA
3 SALİHE KIZILTOPRAK İÇEL
473 SÜLEYMAN TOK KONYA
814 İKLİMA AŞAN ADANA
1225 BERK SERKAN SERTCAN İSTANBUL
438 AHMET BERAT ŞAKAR MANİSA
100 DENİZ YILMAZ BAY İSTANBUL
3115 M İSLAM YAVUZ ŞANLIURFA
62 EYLÜL ESER İSTANBUL
1324 ELİF SEZER ESKİŞEHİR
659 ŞEVVAL GÜLER İSTANBUL
184 ELİF KARATEPE AFYONKARAHİSAR
621 YAĞMUR ERDİNÇ BALIKESİR
450 ARDIL RODER YUMLU İSTANBUL
174 BERİLSU AKBULUT ANKARA
49 ALİ EREN ANAÇ ANTALYA
521 EDANUR DEMİRTAŞ SAKARYA
329 ARDA AKYÜZ TOKAT
935 YUNUS EMİR YUMUŞAK MARDİN
3043 MALİK SİNAN ÖZER KAHRAMANMARAŞ
359 FURKAN TURAN ZONGULDAK

 

YEDEK LİSTE

ADAY NO ADI SOYADI OKUL İLİ
       
34 MUHAMMET ALİ GÜRBÜZ KONYA
507 SEMA ŞAHİN UŞAK
706 MEHMET BAKİ YÜCEL MUĞLA
905 MEHMET EMİN YURTSEVER ŞANLIURFA
65 RÜYA SEYMEN TEKİRDAĞ
1229 BATUHAN ŞULEN BURSA
925 NİSANUR ÇALIŞIR GAZİANTEP
233 BEDİRHAN ERTAŞ İÇEL
656 EMİR ÜSTERMAN İSTANBUL
229 ARDA BERK KOBAL İSTANBUL
1137 CEREN BAYRAM ORDU
746 ESMA ÇELİK DİYARBAKIR
686 UMUT AKYOL DENİZLİ
317 MERYEM TANÇ İSTANBUL
442 SAMET CAN YEŞİLYURT VAN
323 MÜJGANGÜL ÇAKIR MUĞLA
487 KAYRA ÇAKMAK İSTANBUL
112 CEREN RAVZA ÖZDEMİR İSTANBUL
765 ELMAS İNAL KONYA
544 YAREN RENÇBER İZMİR
627 AYŞENUR GÜÇLÜ MALATYA
998 ÖMER BİRHAT GÜNDOĞDU DİYARBAKIR
856 POYRAZ HATİPOĞLU TEKİRDAĞ
1171 ECRİNSU ÇELİKLER ANKARA
84 EREN ARSLAN İSTANBUL
418 MÜZEYYEN IRMAK İSTANBUL
958 NEHİR ÇAKMAK İSTANBUL
646 TAHA ECRİN AKBOĞA DİYARBAKIR
719 MUHAMMED ERS AYAZ GAZİANTEP
877 RAMAZAN PAY DENİZLİ
355 BARLAS FERMA AVAK BABIEYAN İSTANBUL
230 AHMET EMİN KARATAYLI İÇEL
54 SÜEDA ÖNER İSTANBUL
375 AYŞEGÜL UYSAL KARAMAN
1203 İSMAİL GÜLGARİP İSTANBUL
1153 ECE GÜLER SEMİZ GAZİANTEP
645 ÇAĞRI ÜSTÜNDAŞ DİYARBAKIR
298 UMUT ERDAĞ GÜN ADANA
819 UFUK KALELİ İSTANBUL
534 YAŞAR KARAŞ DİYARBAKIR
Tüm Haberlere Göz Atın