Darüşşafaka Gazetesi'nin 3. Sayısı Çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Gazetesi’nin 3. sayısı okurlarla buluştu

Darüşşafaka’daki gelişmeleri okurlarıyla buluşturan Darüşşafaka Gazetesi’nin 2018 yılındaki ilk sayısı çıktı. Gazetenin yeni sayısında, 155. yaşını kutlamaya hazırlanan Darüşşafaka’nın mezunundan öğrencisine, öğretmeninden bağışçısına, üyesine farklı paydaşların bu özel yıla dair görüşleri ve mesajları yer alıyor.

Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Darüşşafaka Rezidansları’na ilişkin pek çok haberin yer aldığı gazetede, bir yandan 69 yıl önce Darüşşafaka’dan mezun olmuş Prof. Dr. Bedii Küçüküçerler’in öyküsünü diğer yandan da üniversite eğitimine devam eden ve yaz döneminde Cemiyet Kaynak Geliştirme Birimi'nde çalışan yeni mezun Daçkalıların bu deneyimlerine ilişkin görüşlerini okuyabilirsiniz.

Yedi yıldır Darüşşafakalı öğrencilerin çizdiği resimleri ürüne dönüştürüp bunların gelirini bağışlayarak Darüşşafaka’ya destek veren Kahve Dünyası'nın Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Altınkılıç ve varisi olarak Darüşşafaka’yı seçen iki Darüşşafakalı Levent Atıcı ve Abidin Çarpa da gazetenin konukları arasında... 

Bu sayıda, Darüşşafaka Giriş Sınavı'na giren 1.110 aday öğrenci arasından ilk üçe giren yeni Daçkalılara, ömrünü hekimliğe adamış Fazıl Erciyaş’a (DŞ’1930), Darüşşafaka’yı temsilen Vodafone İstanbul Maratonu'na katılan koşuculara ve mutluluklarını iyilikle büyüten Nazlı Cem ve Aslı Kızmaz'a ait haberleri de okuyabilirsiniz.

Darüşşafaka Gazetesi’nin yeni sayısını BURADAN indirebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın