Söz konusu eğitimse yardıma koşar mısın?

154 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda adımlarını, bu yıl Darüşşafaka'ya başlayan 48 öğrencinin bir yıllık eğitim giderlerini desteklemek için atacak gönüllüler arıyor!

Darüşşafaka Cemiyeti geçen yıl da İstanbul Maratonu kapsamında kampanya gerçekleştirmiş, “Söz konusu eğitimse yardıma koşarız” diyen 410 koşucu ve onları destekleyen 3.214 bağışçı, Darüşşafakalı öğrenciler için el birliğiyle 407.864 TL toplamıştı. Kampanya hedefi olan 480.000 TL, %85 oranında tamamlanmıştı. 

Maratonda adımlarını Darüşşafaka için atanlar ve bağışlarıyla onlara güç verenlerin desteğiyle bu yıl geçen yılla aynı olan 480.000 TL’lik hedefin aşılması amaçlanıyor.

Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, 2016 yılından beri, kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı amaçlayan Adım Adım'ın üyeleri arasında yer alıyor. 

Ne yapmanız gerekiyor?

Öncelikle İstanbul Maratonu’na kayıt olmanız gerekiyor. Buradan kaydınızı yaptırıp göğüs numaranızı alabilirsiniz. Ufak bir hatırlatma: 30 Eylül'e kadar indirimli kayıtlar devam ediyor.

Sonrasında siz de Darüşşafaka’ya destek olan gönüllü koşucular arasında yerinizi almak istiyorsanız aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra Darüşşafaka’nın kampanyasını Adım Adım'ın web sitesinden inceleyebilir ve 16 Ekim'de kendi bağış kampanyanızı oluşturabilirsiniz.

İstanbul Maratonu ve Adım Adım platformuyla ilgili aklınıza takılan tüm sorular için buraya tıklayabilir ya da adimadim@darussafaka.org’a mail gönderebilirsiniz.

Eğitimle yaşamlar Adım Adım değişecek.
Kayıt olmak için: https://ipk.adimadim.org/

Darüşşafaka'nın kampanyasını incelemek ve İyilik Peşinde Koş Platformu'na üye olmak için: https://ipk.adimadim.org/nonprofit/view?id=27307

Tüm Haberlere Göz Atın