2017 Darüşşafaka Giriş Sınavı Sonuçları

154 yıldır “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla yaşamları değiştiren Darüşşafaka’nın 2017 sınavının sonuçları belli oldu. 28 Mayıs 2017 Pazar günü 21 il merkezinde gerçekleştirilen Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı'na 1110 öğrenci girdi. Asil listede 120, I. yedek listede 25 ve II. yedek listede 25 aday yer alıyor.

Asil listeden kayıt yaptırmayan adaylar yerine öncelikle I. yedek listeden kayıt yapılacak. Kontenjan açığı kalması durumunda II. yedek listeden öğrenci kaydı gerçekleştirilecek. Asil ve yedek listelerde yer alan adaylar, İstanbul’da 12, 19 ve 20 Haziran 2017 tarihlerinde düzenlenecek Rehberlik Görüşmesi ile 14, 20 ve 21 Haziran 2017 tarihlerinde düzenlenecek Sağlık Kurulu'na katılacak. Ardından, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Cemiyet Çalışanları ve Darüşşafakalılar tarafından 5 Temmuz - 10 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek ev ziyaretleri ile mali durum araştırması gerçekleştirilecek. Rehberlik Görüşmesi, Sağlık Kurulu ve Mali Durum Araştırması sonucuna göre 120 öğrenci Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na kayıt hakkı kazanacak. Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin oryantasyon programı 5-10 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Darüşşafaka'nın yeni öğrencileri 11 Eylül 2017 Pazartesi günü eğitimlerine başlayacak.

ASİL LİSTE

ADAY NO

ADI

SOYADI

OKUL İLİ

233

EMİNE ÖZGE

OĞUZ

DENİZLİ

1181

KEREM HAKDAN

KARA

ADANA

183

DEMİRHAN BORAN

YILMAZ

ANTALYA

83

EMİR MİRSAT

ŞEN

BURSA

1117

HİLAL

MALTAŞ

KÜTAHYA

1166

KEREM ONUR

GÜNEY

ANKARA

2005

AHMET MELİK

DELİOĞULLARINDAN

HATAY

1106

YİĞİT

AYDIN

İSTANBUL

1212

ADA HAN

YEŞİL

İSTANBUL

807

HAZEL FATMA

DALLI

ESKİŞEHİR

628

MUHAMMET ALİ

YUSUFOĞLU

TRABZON

133

ECEM KAYRA

GİŞİ

ADANA

163

YİĞİTALP

YALTA

KOCAELİ

816

ALİ HÜSEYİN

YILDIRIM

TOKAT

208

ŞEVVAL

ÇETİNKAYA

İSTANBUL

957

DENİZ

ÖZKAN

ANKARA

84

YAREN

BAYGÜL

MANİSA

799

ADA NAZ

CEYHAN

İZMİR

191

MUHSİN ALİ

TAN

İSTANBUL

261

RECEP

ŞENEL

NİĞDE

244

EYŞAN

AKDAĞ

İSTANBUL

223

GÜLEN

ORHAN

KONYA

239

FATMA ERVA

UYSAL

ANTALYA

828

DAMLA

ATA

BALIKESİR

386

MEHMET TÜRKE

DOĞANAY

İSTANBUL

496

KADER

GÜL

SAMSUN

486

ÖZLEM

EFE

BALIKESİR

1179

TAYLAN

KARAKAŞ

TEKİRDAĞ

222

ASLIHAN

BOZDAĞ

ANTALYA

87

BATUHAN ARSL

BACAKSIZ

AYDIN

791

NİSA

CİNMANTARCI

BARTIN

647

NERMİN ÖZGE

İPEK

İSTANBUL

821

MUHAMMED BAVER

UÇKAN

VAN

546

İREM GÖKÇE

GÖK

AFYONKARAHİSAR

322

DİLAN

ASLANOĞLU

DİYARBAKIR

1026

MUHAMMET FAT

ÖZER

HATAY

224

FATMA NİSA

EKİZ

KONYA

921

ETHEM

ÜNAL

OSMANİYE

1262

İBRAHİM EREN

ALPTEKİN

ERZURUM

681

AHMET BURAK

GÜMÜŞTOKA

KAHRAMANMARAŞ

339

ÖMER NACİ

SOLAK

KONYA

203

ATA

GÜCÜYETER

İZMİR

214

KEREM

AYGÜN

BİLECİK

114

ATİYE

TOPUZ

ANTALYA

895

BİLAL ERENCA

MUTLU

DİYARBAKIR

573

MUSTAFA HUSREV

KOÇOĞLU

İSTANBUL

81

EYLÜL

ÖZDEMİR

ANTALYA

513

YUSUF

BEGİK

İZMİR

801

TUNA ADA

ŞAHİN

İSTANBUL

132

MERT ALİ

AKGÜL

KARABÜK

649

KAAN

İĞNECİ

İSTANBUL

100

ECRİN

ÇAKALOĞLU

BALIKESİR

708

MELİH EGE

CENGİZ

BALIKESİR

837

BEREN

POLAT

KARAMAN

124

KEREM

KIRHAN

ANTALYA

158

EMİNE İREM

SEKİ

MERSİN

825

SUDENAZ

ALTUNÖZ

İZMİR

56

CİHAN

ÇAKMAKKAYA

İSTANBUL

843

ADNAN CAN

ÖZER

İSTANBUL

130

ENES

DEMİR

KIRKLARELİ

505

YAĞMUR

TUNCAY

SAMSUN

1243

TUANA

YILMAZ

İSTANBUL

771

NEHİR

MALATACIK

İSTANBUL

128

BEYZA

DURDU

İSTANBUL

528

DÖNDÜ SENA

TÜRER

MERSİN

563

AYŞEGÜL

MENTEŞ

İSTANBUL

1052

EGE EMİR

TAFLAN

SAMSUN

240

KAYRA CANAN

ARIKAN

MUĞLA

492

ALİ KEMAL

ÇALIŞKAN

İZMİR

888

EFE

ÖZEN

ADANA

119

ADNAN

KANTAR

ANKARA

185

ALİ

BULUT

İSTANBUL

588

KEREM

KORKMAZ

AMASYA

248

OZAN

ÖZBEK

İSTANBUL

142

CENGİZ ARDA

ATAŞ

İZMİR

487

AYŞE

EFE

BALIKESİR

116

AHMET YUSUF

PALA

TEKİRDAĞ

86

HALİL EMRE

ACAR

İSTANBUL

1074

YAVUZ

İMAMVEKİLİOĞLU

İSTANBUL

287

SAMET

KORKMAZ

ISPARTA

1042

ELİF

BUL

EDİRNE

237

ALPEREN MERT

CAN

MERSİN

67

EFSA

BAŞLIK

BURSA

305

KUZEY

ADIÖZ

MERSİN

813

KAAN UMUT

BULUT

KIRIKKALE

485

ÇİĞDEM

EFE

BALIKESİR

1175

RÜMEYSA

BÜLBÜL

KAYSERİ

937

ŞERİFE NUR

AKDENİZ

ANTALYA

80

ENES

ÖZDEMİR

MERSİN

1122

NAZLIM

ÇİFTÇİ

İSTANBUL

790

CEREN

ÖZBAHADIR

İSTANBUL

756

İREM

NARİN

BALIKESİR

16

MURAT

ALKAN

MERSİN

1065

OKAN

CEYLAN

BURDUR

112

AKIN

AKDAĞ

İSTANBUL

842

CENGİZHAN

ERGİN

MERSİN

1009

HAMDİ SAMET

TÜRK

İZMİR

562

BETÜL

DEMİR

İSTANBUL

156

BEYTULLAH SALİH

İŞELİ

İSTANBUL

1095

MUHAMMET MUSTAFA

TEPE

ÇANKIRI

1180

ERDAL

SARIDOĞAN

YOZGAT

336

ARAS BORA

YAPICI

İSTANBUL

979

RAHİME NUR

CABA

DENİZLİ

196

FADİMANA TUANA

BARUT

KARAMAN

190

NİSANUR

ÖZKAN

İSTANBUL

614

YUSUF EMİR

KORKMAZ

İSTANBUL

976

EMİNE NEFİSE

MEYDAN

MERSİN

744

HATİCE

GÜRBÜZ

İSTANBUL

903

ÖMER

DAĞ

TEKİRDAĞ

306

TUANA

AYDIN

İSTANBUL

219

AHMET BURAK

KARTOĞLU

BURSA

226

HİCRAN

TUNÇER

DENİZLİ

682

YUSUF KEREM

GÖBEL

İSTANBUL

327

TAHA

KOCABUGA

İSTANBUL

962

BEREN

ERDOĞAN

İSTANBUL

234

DAMLA AYSİMA

ERGÜL

MERSİN

329

ADA BELİN

YÜKSELİR

İSTANBUL

311

TOPRAK

YILMAZ

SİVAS

2109

YUSUF SABRİ

AKYOL

ORDU

1036

ENESBAKİ

YAMAN

GAZİANTEP

 

1. YEDEK LİSTE

ADAY NO

ADI

SOYADI

OKUL İLİ

295

HATİCETÜL KÜBRA

YILDIRIM

KARAMAN

115

ILGIN

DOĞAN

İSTANBUL

106

EMİNE NUR

ORMAN

KOCAELİ

838

YİĞİT

AKPINAR

İSTANBUL

924

EFSUN

MİNA

DİYARBAKIR

542

CEREN

GÖZCÜ

ISPARTA

510

RABİA SUDE

KAYA

KAYSERİ

1066

ŞULE

YILDIZ

ANKARA

467

HÜSEYİN ARDA

ERTUGAN

ESKİŞEHİR

989

HAKAN

COŞKUN

MUĞLA

1110

SEMA NUR

VATANSEVER

İSTANBUL

90

KASIM

TAŞKARA

MERSİN

1266

AHMET BERAT

KAHRAMAN

ANKARA

713

ÖMER FARUK

YAREN

MANİSA

217

DENİZ BERKAY

PINAR

MUĞLA

69

SİMAY

NAS

SAMSUN

2010

ARHAN

YILMAZ

ESKİŞEHİR

2049

IŞIK

AYBEK

İSTANBUL

459

NİSANUR

YAŞAROĞLU

İSTANBUL

1217

EZGİ

KARAHASANOĞLU

İSTANBUL

473

YAHYA EFE

ÖZCAN

İSTANBUL

7

HÜSEYİN EFE

ÇELİK

ADANA

438

FATMA

KIRDAĞ

KAHRAMANMARAŞ

476

ONUR

UZUN

İSTANBUL

873

İKRANUR

ÜNAL

KARAMAN

 

2. YEDEK LİSTE

ADAY NO

ADI

SOYADI

OKUL İLİ

1191

SAHRA İREM

ÖZTÜRK

İSTANBUL

74

SANİYE DAMLA

COŞAR

ANKARA

88

BAHAR

KAÇAR

KOCAELİ

712

NİLSU

BABAT

MANİSA

98

BAHADIR

BALCI

İSTANBUL

144

ZEYNEP CEMRE

KILIÇASLAN

TEKİRDAĞ

433

BARKIN

TÜRKOL

KIRKLARELİ

908

EYLÜL

DURNA

BURDUR

1182

MİKAİL

BOZKURT

KOCAELİ

2030

NUH ERDAL

KILIÇ

DENİZLİ

1205

SUDE SEMANUR

YILDIZ

ANKARA

626

GÜLSÜM EMEL

KAPUCU

İSTANBUL

488

ENES

PIÇAK

GAZİANTEP

472

ALİ GÜNEY

ÖZCAN

İSTANBUL

13

ADEM ALPARSLAN

DURMAZ

İSTANBUL

774

SEDAT

KESKİN

VAN

297

SİNAN

AYGÜN

İZMİR

251

ANIL

AK

MANİSA

91

HÜSEYİN ZEKİ

ELİBALDENLİ

MERSİN

304

MİRAC KORKMAZ

ÖZDEMİR

ANTALYA

461

EREN

ŞENGÖNÜL

AYDIN

584

MUHAMMED CAN

TRUE

DİYARBAKIR

1105

PERİ NİSAN

BEÇET

KOCAELİ

2072

GİZEMNUR

DÜNDAR

İSTANBUL

92

MUSTAFA EREN

GÖGEN

İSTANBUL

 

Tüm Haberlere Göz Atın