Darüşşafaka Lisesi'nin 2016 üniversite giriş sınavlarında yerleşme başarısı %99

Darüşşafaka Lisesi 2016 yılı mezunu 93 öğrenci, 4 yıllık lisans programına yerleşerek üniversiteli oldu.Yüksek puan almalarına karşın, istedikleri üniversiteler için tekrar hazırlanmak isteyen iki mezun ise tercih yapmadı. Tercih yapan öğrencilerimizin üniversite giriş sınavlarında yerleşme başarı oranı, yerleşemeyen bir öğrenci dışında, %99 olarak gerçekleşti.

İşte 2016 yılı Darüşşafaka Lisesi 2016 mezunlarının yerleştiği üniversite ve bölümler:

Adı Soyadı Üniversite Bölüm
Fatma Şahin Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce)
Ahmet Gökberk Gökçeyrek Ankara Üniversitesi Veterinerlik (İngilizce)
Beytullah Şahin  Ankara Üniversitesi Veterinerlik (İngilizce)
Alper Öksüz  Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Ve Finans (İngilizce) 
Elif Karaatlı Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce) 
Hande Dayanış  Bahçeşehir Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği (İngilizce)
İrem Ergen  Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji (İngilizce) 
Kenan Soylu  Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) 
Meltem Esengönül Bahçeşehir Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce)
Muharrem Hakan Kabil Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi (İngilizce)
Endercan Yılmaz Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) 
Halil Adar Ersan  Beykent Üniversitesi Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık (İngilizce)
Kardelen Ayten Topal  Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce)
Ebru Peközer Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık
Tuğçe Açıkalın Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji
Cem Batuhan Bohan Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği
Ecem Sekban Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik
Yiğitcan Yılmaz Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik
Dilara Salkım   Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme (İÖ)
Ahmet Sareç  Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme 
Sevgi Yüce Ege Üniversitesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı (İngilizce)
Gürkan Fırat  Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği
Sema Sırtlan Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı
Abdulkadir Avcı Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (İngilizce)
Zeynep Atasever  Hacettepe Üniversitesi Felsefe
Abdullah Arıkan   İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik (İngilizce) 
Ali Osman Aslan İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Ve İletişim Sistemleri (İngilizce)
Büşra Aleyna İnanç   İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği İlişkileri (İngilizce) 
Duygu Kılınç  İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Ve İletişim Sistemleri (İngilizce) 
Seher Kurtuluş İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi (İngilizce) 
Gamze Ayyıldız  İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık (İngilizce)
Kutay Ekmen  İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi (İngilizce) 
Sıla Topcuoğlu  İstanbul Kültür Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 
Ahmet Cüce İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce)
İbrahimcan Ödel İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
Murat Can Şarkalkan İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce)
Ali Karaca İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (İngilizce)
Kubilay Özaslan İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Ve Makineleri Mühendisliği (İngilizce)
Şevval Şimal Kutlu  İstanbul Ticaret Üniversitesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
Ayşegül Türk İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik
Dilara Türkoğlu  İstanbul Üniversitesi İktisat
Furkan Şahin  İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler
Kubilay Yaldız  İstanbul Üniversitesi İktisat
Letisya Doğan  İstanbul Üniversitesi İşletme
Mehmet Özgü Kıranşa  İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Tuğçe Köktürk  İstanbul Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı
Ülkü Sarıkaya İstanbul Üniversitesi Hukuk
Berna Öz  Kanada University Of Toronto Ekonomi-İşletme-Girişimcilik
Muradiye Kaya Kanada University Of British Columbia  Uluslararası İlişkiler
Hayri Berat Öztürk Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği
Pelda Kaplan  Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği
Berat Kaya Kocaeli Üniversitesi Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği
Oğuz İzzet Uz Kocaeli Üniversitesi Rekreasyon
Tarık Bercan Sarı Koç Üniversitesi  Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce)
Fatma Bingöl Koç Üniversitesi  Hukuk Fakültesi
Aslınur Pehlivan Maltepe Üniversitesi Tıp
H. Berkay Türkmenoğlu Maltepe Üniversitesi Tıp
Arda Çağlar Pulat Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce)
Can Ataseven   Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler
Ezgi Yılmaz   Marmara Üniversitesi Biyoloji
Eda Tavus Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım
Ege Özbiler  Marmara Üniversitesi Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
Hasan Volkan Kubat  Marmara Üniversitesi Fizik
Ömer Gür Marmara Üniversitesi Tekstil Mühendisliği
Ravzanur Kıdık Marmara Üniversitesi İşletme
Seyyah Caner Demir  Marmara Üniversitesi Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
Rana Çelik MEF Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)
Anıl Doğan Albayrak  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema Ve Televizyon
Züleyha Çakır Ondokuz Mayıs Üniversitesi Makine Mühendisliği
Ali Demir Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Özkan Serkek  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
Sertaç Güler Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 
Ece Kanbur Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği
Yavuzhan Yavuz  Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi (İngilizce)
İpek Eroğlu  Özyeğin Üniversitesi Havacılık Yönetimi (İngilizce)
Melisa Çifci  Özyeğin Üniversitesi İşletme (İngilizce)
Tameris Evirgen Özyeğin Üniversitesi Mimarlık (İngilizce)
İbrahim Birbey Dumantepe  Piri Reis Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (İngilizce)
Mert Can Özdemir  Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Programları (İngilizce)
Ceren Hafızoğlu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon
Bengül Dağdagül  Sakarya Üniversitesi Sosyoloji
Mehmet Serçe   Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler
Nuriye Varoğlu Trakya Üniversitesi Tıp
Burak Mızırak Trakya Üniversitesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon
Nisa Nur Köşgen  Uludağ Üniversitesi Mimarlık
Ekin Çağdaş Eylül  Üsküdar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
Zeynep Alemdağ  Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
Deniz Emre Esinduy Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik (İngilizce)
Tumuçin Bal Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İngilizce)
Alihan Ögeer  Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği (İngilizce)
Altuğ Hüsnüoğlu  Yıldız Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik
Bekir Yaprak Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği
Furkan Altıkardeş Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İngilizce)
Tüm Haberlere Göz Atın