Darüşşafakalılar spordaki başarılarıyla gururlandırıyor

Her öğrencinin yeteneklerine göre en az bir spor dalıyla ilgilendiği Darüşşafaka’da öğrenciler sporun çeşitli dallarında müsabakalara katılarak başarılar kazanmaya devam ediyor.

Darüşşafaka U-13 Futbol Takımı Sarıyer Bölgesi TFF-ÜLKER U-13 Şampiyonu

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker tarafından Sarıyer bölgesinden seçilen 10 okulun katılımıyla çift devreli lig usulüyle 30 Kasım 2015 - 25 Mart 2016 tarihleri arasında “TFF-ÜLKER U-13 Futbol Ligi” düzenlendi. 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları U-13 Futbol Takımı katıldığı 18 müsabakada 47 puan toplayarak Sarıyer bölgesi “TFF-ÜLKER U-13 Futbol Ligi”ni şampiyon olarak tamamladı.

Sporcular: Kazım Boz, Mirhan Yaşa, Hayrettin Ayçetin, Tugay Sağlam, Uğurcan Kaya, Emirhan Koca, Hasan Şenlikoğlu, Samet Önüt, Ekrem Özen, Cihat Canpolat, Emrah Kürü, Yunus Emre Kavucuk, Göktuğ Selçuk, İsmail Sönmez, Miraç Akatin, Mehdi Duysak, Ramazan Yıldırım, Emre Yaman, Bora Menek, Taylan Uçar, Muhammet Altun, Ahmet Emin Satılmış, Burak Salih Dinç, Emir Haktan Sakarya. Öğretmen: Erdem Yağız

Takımdan 5 öğrenci TFF Sarıyer ilçe karmasına seçilirken, takım kaptanı Hasan Şenlikoğlu ise ligin en iyi oyuncusu seçildi.

Öğrenciler, 21-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Riva’da yapılacak olan bölge müsabakalarına katılacak.

Darüşşafaka Küçük Bayan Futbol Takımı Sarıyer Birincisi

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sarıyer Ortaokullar Arası Futbol Küçük Bayanlar Müsabakaları, 02-05 Mayıs 2016 tarihlerinde Sarıyer Spor Tesisleri’nde yapıldı. Tüm müsabakalarını kazanan Darüşşafaka Küçük Bayan Futbol Takımı, Sarıyer birincisi oldu.

Sporcular: Nagehan Gürsoy, Nebahat Cihangiroğlu, Kader Akgümüş, Deniz Fatma Çapkurt, Merve Verda Genç, Melike Gaye Gin, Eylül Ayhan, Şilan Ertaş, Büşra Yağmur Akdin, Büşra Soğancı, Sema Aksu, Merve Çakır. Öğretmen: Erdem Yağız

18 Mart Çanakkale Zaferi Atletizm Yarışlarında Üçüncülük

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı 18 Mart Çanakkale Zaferi Atletizm Yarışları; Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Sarıyer Kaymakamlığı tarafından 18 Mart 2016 tarihinde ENKA Spor Tesisleri’nde düzenlendi.

Genç Bayanlar Atletizm müsabakalarına öğretmeni Erdem Yağız tarafından hazırlanarak katılan Darüşşafaka 10. sınıf öğrencisi Gamze Saraç, Sarıyer ilçesi üçüncüsü oldu.

Gamze Saraç, üçüncülük ödülünü Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’den aldı.

Sarıyer İlçesi Okullar Arası Basketbol Müsabakalarında İkincilik ve Üçüncülük

28 Mart-18 Nisan 2016 tarihleri arasında Metin Oktay Spor Kompleksi’nde düzenlenen Sarıyer İlçesi Basketbol Müsabakaları'nda; öğretmenler Mehmet Özgencigör ve Tolga Dikmenli tarafından çalıştırılan Darüşşafaka Genç Bayan Basketbol Takımı ilçe ikincisi; Yıldız Bayan Basketbol Takımı ile Yıldız Erkek Basketbol Takımı ise ilçe üçüncüsü oldu.

Metin Oktay Spor Kompleksi’nde gerçekleşen ödül töreninde, Daçkalı sporcular kupalarını Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’den aldı.

Basketbol Genç ve Yıldız Bayan Takımları: Zeynep Tuna, Zeynep Nur Burcu, Sinem Kayan, Simay Kavraz, Begüm Tüylüoğlu, Bengisu Şahin, Esranur Seven, Merve Tan, Beyza Nur Baran, Sena İrem Çakır, Rozerin Yıldızlı, Sena Sezgin, Ayşenur İpek, Sıla Kayhan, Melike Zenginsoy, Ilgın Gözükızıl, Sudenaz Aygör. Öğretmen: Mehmet Özgencigör

Basketbol Yıldız Erkek Takımı: Birkan Ege Çorbacıoğlu, Ahmet Çağlar Deniz, Aykut Kozu, Emirhan Sağır, Can Ata Tekirdağlı, Soner Mert Uskan, Alpagut Öztürk, Efe Baran Tekin, Muhammed Ali Kodan, İsmail Hazar Alcu, Aras Erler, Ensar Peker. Öğretmen: Mehmet Özgencigör

Darüşşafaka Yıldız Bayan Futbol Takımı İstanbul Beşincisi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı İstanbul Ortaokullar Arası Yıldız Bayanlar Futbol Müsabakaları’na katılan Darüşşafaka Takımı, 78 okul arasından İstanbul 5.’si oldu.

Sporcular: Melek Hatice Şimşek, Beyza Türkan Demir, Sema Sarmaşık, Hatice Çalışkan, Dilan Hacıarap, Nurefşan Özcan, Melike Gaye Gin, İlsu Ülkü, Dudunur Özdamar, Sudenaz Çetin, Şebnem Fırat, Vesile Dinler, Nilay Özçelik, Helin Yalçın, Sema Aksu, Merve Verda Genç, Melek Eynikaya, Merve Çakır, Merve Nur Pavlak, Rahmiye Akın. Öğretmen: Erdem Yağız

Tüm Haberlere Göz Atın