Pilav bahane...

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalılar ve Darüşşafaka dostları, 15 Mayıs Pazar günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde  düzenlenen geleneksel “Pilav Günü”nde buluştu.Darüşşafakalılar Derneği’nin organizasyonunda yapılan Pilav Günü, Atatürk Büstüne Çelenk Koyma, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Darüşşafaka Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme...Darüşşafaka Spor Kulübü Genel Sekreteri Öktem Kalaycıoğlu...

Dünyanın ve ülkemizin farklı köşelerinde yaşayan Daçkalıları buluşturan etkinlikte Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ve Darüşşafaka Spor Kulübü Genel Sekreteri Öktem Kalaycıoğlu, birer konuşma yaptı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş...

Darüşşafakalılar arasında dayanışmayı artırmak, kardeşlik duygularını pekiştirmek ve genç Darüşşafakalıların ağabeylerini, ablalarını yakın tanımalarını sağlamayı amaçlayan etkinlikte, okul kütüğüne yıl dönümü plaketini en kıdemli Darüşşafakalı Nuri Kırmacıoğlu (DŞ1947) ile en genç Darüşşafakalı Barış Arda Erdem birlikte çaktı. 

En kıdemli Darüşşafakalı Nuri Kırmacıoğlu (DŞ1947) ile en genç Darüşşafakalı Barış Arda Erdem ...

1966 yılında Darüşşafaka’ya başlayanlara, 50. yıl sertifikalarının takdim edildiği etkinlikte, Prof. Dr. Yusuf Eradam'ın (DŞ’73) Edepsiz Gül Albümünü imzalarken, Darüşşafakalı fotoğrafçıların çalışmalarının bulunduğu fotoğraf sergisi de katılımcıların beğenisine sunuldu.

Darüşşafaka öğrencilerini dans gösteriyle renklendirdiği Pilav Günü'nde Leman dergisi eski karikatüristlerinden Abdulkadir Demirhindi de isteyen katılımcıların karikatürünü çizdi. Bağış olarak alınan hediyeler, çekilişlerle sahiplerine teslim edildi.

Darüşşafaka Müzesi, Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Gözlemevi'nin ziyaretlere açık tutulduğu etkinlik, gelecek yılı buluşma dilekleriyle sona erdi. 

Kanal D Haber'de yer alan Pilav Günü haberimizi izlemek için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?