Darüşşafaka Lisesi'nin 2015 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları

Darüşşafaka Lisesi’nden 2015 yılında ÖSYS’ye katılan 79 mezunun üniversitelere yerleşme durumları belli oldu. Buna göre; 69 mezunumuz 4 yıllık lisans programlarına yerleşti. 9 öğrencimiz, sınava önümüzdeki yıl hazırlanmak istediği için tercih yapmazken, 1 öğrencimiz de yerleşemedi. Darüşşafaka Lisesi'nin sınavda başarı ortalaması %87.3 olarak gerçekleşti.

2015 MEZUNLARININ YERLEŞTİĞİ ÜNİVERSİTE VE BÖLÜMLER (Başarı Sıralı)                                       
                                        
1 - Ege Erdoğan    İstanbul Üniversitesi    Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)    DİL1    1374    

2 - Emrecan Yıldız    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)    DİL1    1979    

3 - Ufuk Çoban    İstanbul Üniversitesi    İngililiz Dili Ve Edebiyatı    DİL1    2678    

4 - Abdullah Bozdaş    Koç Üniversitesi (İstanbul)    Hukuk (Ücretli)    TM3    3197    (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

5 - Özge Nur Özden    Koç Üniversitesi (İstanbul)    İngiliz Dili Ve Karşılaştırmalı Edebiyat (İngilizce) (Ücretli)    DİL1    4437    (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

6 - Dilara Vanlıoğlu    İstanbul Üniversitesi    İspanyol Dili Ve Edebiyatı    DİL2    4505    

7 - Kaan İlısu    Koç Üniversitesi (İstanbul)    Hukuk (Ücretli)    TM3    6736    (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

8 - Melihcan Kara    İstanbul Üniversitesi    Türk Dili Ve Edebiyatı    TS2    9181    

9 - Ali Bilgin    İstanbul Teknik Üniversitesi    Makine Mühendisliği    MF4    10573    

10 - Kubilay Elmacı    Trakya Üniveritesi    Tıp    MF3    11093    

11 - Reyhan Çağaç    Koç Üniversitesi (İstanbul)    Ekonomi (İngilizce) (Ücretli)    TM1    12419    (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

12 - Engin Ezgi    Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul)    Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce)    YGS6    13300    

13 - Buse Çal    Koç Üniversitesi (İstanbul)    Makine Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)    MF4    13801    (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

14 - Selen Esmer    Koç Üniversitesi (İstanbul)    Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)    MF4    14517    (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

15 - Simge Sevilcan Öztürk    Dokuz Eylül Üniversitesi    Fransızca Öğretmenliği    DİL1    15889    

16 - Erencan Oranlı    Yıldız Teknik Üniversitesi    Makine Mühendisliği    MF4    17956    

17 - Sait Furkan Kuran    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    Tarih    TS2    20576    

18 - Merve Koyuncu    İstanbul Üniversitesi    Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon    MF3    23285    

19 - Onur Türkan    Ankara Üniversitesi    Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi    TM2    26058    

20 - Emre Şeyhan    İstanbul Üniversitesi    Endüstri Mühendisliği    MF4    30922    

21 - Selen Dağ    DevleBoğaziçi Üniversitesi (İstanbul)    Turizm İşletmeciliği (İngilizce)    YGS6    32647

22 - Rafet Güven    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    Mekatronik Mühendisliği    MF4    34495    

23 - Begüm Sarıyağ    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    Gazetecilik    TS1    36193    

24 - Göktürk İnceel    Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)    İletişim Tasarımı ve Yönetimi    TS1    37726    

25 - Fulya Kuşcu    İstanbul Üniversitesi    Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler    TM2    38557    

26 - Selena Seval Sancak    Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (İstanbul)    Sanat Tarihi    TS2    38684  

27 - Gizem Gülsoy    İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ankara)    Felsefe (İngilizce) (Tam Burslu)    TM3    46903  

28 - Mekke Ahmet Aydar    Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)    Makine Mühendisliği    MF4    48570

29 - İsmail Ören    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İktisat (İngilizce)    TM1    48677    

30 - Buse Uzun    İstanbul Bilgi Üniversitesi    Reklamcılık (%50 Burslu)    TS1    49445    

31 - Mehmetcan Karaman    Eskişehir Osmangazi Üniversitesi    Endüstri Mühendisliği    MF4    50227    

32 - Nurhan Suna Yüce    İstanbul Üniversitesi    Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi    TM2    53142    

33 - Benan Ömer Demiral    İstanbul Teknik Üniversitesi    Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği    MF4    53729    

34 - Halil İbrahim Efe    İstanbul Üniversitesi    İktisat (İngilizce)    TM1    56905    

35 - Gökhan Kaya    Kocaeli Üniversitesi    Endüstri Mühendisliği (İÖ)    MF4    62405    

36 - Melik Harun Güney    Kocaeli Üniversitesi    İç Mimarlık    MF4    67247    

37 - Uğurcan Bülbül    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İşletme (Almanca)    TM1    70313    

38 - Mustafa Dirdi    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İşletme Enformatiği (Almanca)    TM1    74007    

39 - Yelda Uğurlu    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İşletme Enformatiği (Almanca)    TM1    76541  

40 - Çağla İrem Öztürk    İstanbul Bilgi Üniversitesi    Hukuk (Ücretli)    TM3    77889

41 - Hatice Çetinkaya    Haliç Üniversitesi (İstanbul)    Endüstri Mühendisliği (%50 Burslu)    MF4    79713

42 - Berat Furkan Belli    Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir)    Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (İngilizce)    MF4    79720  

43 - Hazal Yalın    Acıbadem Üniversitesi (İstanbul)    Sağlık Yönetimi (%50 Burslu)    TM1    81900    

44 - Pervin Ardahanlı    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İşletme (Almanca)    TM1    84501    

45 - Ahmet Hamdi Yedier    İstanbul Teknik Üniversitesi    Jeofizik Mühendisliği    MF4    85739    

46 - Cafer İsmail Küçük    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İktisat    TM1    87908    

47 - Damla Yıldız    Beykent Üniversitesi (İstanbul)    İktisat (İngilizce) (Tam Burslu)    TM1    103125  

48 - Nazlı Nazan Denli    İstanbul Aydın Üniversitesi    Ekonomi Ve Finans (Tam Burslu)    TM1    104416    

49 - Abdullah Onur Kılıç    Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)    Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik (İngilizce)    TM1    105485    

50 - Şeyda Tekdemir    Dumlupınar Üniversitesi    Endüstri Mühendisliği    MF4    115676    

51 - İrem Merve Çevik    İstanbul Aydın Üniversitesi    İşletme (Tam Burslu)    TM1    119931    

52 - Furkan Elgün    Balıkesir Üniversitesi    Makine Mühendisliği (İÖ)    MF4    120083    

53 - Gizem Dayıcık    İstanbul Üniversitesi    Peyzaj Mimarlığı    MF4    124903    

54 - Rana Hilal Doğan    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İktisat (İÖ)    TM1    127619    

55 - Alihan Demirbaş    Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)    Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (%50 Burslu)    TM2    131540    

56 - Muhammed Enes Balcı    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    İktisat (İÖ)    TM1    132654    

57 - Murathan Tabak    İstanbul Üniversitesi    Ulaştırma ve Lojistik    TM1    141881    

58 - Harun Baş    Namık Kemal Üniversitesi    Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)    MF4    143207    

59 - Ecem Toptop    Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)    Gıda Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)    MF4    143523  

60 - Bestami Emre Çal    İstanbul Üniversitesi    Maden Mühendisliği    MF4    150677    

61 - Tuğçe Yıldız    Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)    Psikoloji (%50 Burslu)    TM3    151666    

62 - Ercan Tanrıkulu    Uludağ Üniversitesi (Bursa)    İktisat    TM1    159918    

63 - Doğu Ayla    Marmara Üniversitesi (İstanbul)    Ekonometri (İÖ)    TM1    162170    

64 - Kadir Çar    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu)    Matematik (İngilizce)    MF1    170684

65 - Begüm Kırık    Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)    Hemşirelik (İngilizce) (%50 Burslu)    MF3    174012

66 - Seçil Zeren    Uludağ Üniversitesi (Bursa)    Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret    TM1    199345    

67 - Sedat Can Bayat    İstanbul Medipol Üniversitesi    Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 Burslu)    TM1    203550    

68 - Doğuş Özdemiroğlu    Özyeğin Üniversitesi (İstanbul)    Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (%25 Burslu)    TM2    385937    (Spor bursu ile "Tam Burslu" öğrenim görecek.)

69 - İrem Özek    İstanbul Bilgi Üniversitesi    Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (Ücretli)    YGS4    552051    

Tüm Haberlere Göz Atın