Darüşşafaka Lisesi 2012 mezunlarının ÖSYS yerleştirme sonuçları belli oldu

Darüşşafaka Lisesi’nden 2012 ÖSYS’ye katılan 58 öğrencinin üniversitelere yerleşme durumları belli oldu. Buna göre; 56'sı 4 yıllık lisans programlarına, bir öğrencimiz ise 2 yıllık ön lisans programına olmak üzere toplam 57 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. 52 öğrencimiz Türkiye'deki 4 yıllık lisans programlarına yerleşirken, 4 öğrencimiz yurt dışındaki 4 yıllık lisans programlarına yerleşti. Bir öğrencimiz herhangi bir yükseköğretim programına giremezken, sınavda başarı ortalaması yüzde %98.2 olarak gerçekleşti.

138 mezunlar_kep_1808.jpg
 
AD-SOYAD ÜNİVERSİTE ​BÖLÜM
​Füsun Cemre Karaoğlan ​İstanbul Teknik Üniversitesi ​Mimarlık (İngilizce)
Sezen​ Mert ​İstanbul Teknik Üniversitesi ​Mimarlık (İngilizce)
Yunus Seven İstanbul Teknik Üniversitesi​​​ ​Makine Mühendisliği (İngilizce)
Fikret Onur Esen ​​İstanbul Teknik Üniversitesi​​ ​İnşaat Mühendisliği
Fatih Mert​
​İstanbul Teknik Üniversitesi​​​ ​Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce)
​Ali Denizhan Kara ​İstanbul Teknik Üniversitesi​​​ ​Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce)
Şükrü Ozan Ezer​ ​​İstanbul Teknik Üniversitesi ​Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
Arda Yılmaz İstanbul Teknik Üniversitesi​​​ ​ İmalat Mühendisliği
Nergis Aşar​ ​İstanbul Teknik Üniversitesi​​​ ​Peyzaj Mimarlığı (İngilizce)
​​Muhammet Karafazlıoğlu​ ​​İstanbul Teknik Üniversitesi ​​Geomatik Mühendisliği
​Esra Erol ​​İstanbul Teknik Üniversitesi ​Tekstil Mühendisliği (İngilizce)
Yalın Yücel​ ​İstanbul Teknik Üniversitesi ​​Maden Mühendisliği (İngilizce)
​Simge Başmak ​Boğaziçi Üniversitesi​ ​İngiliz Dili ve Edebiyatı
​Emrullah Adan ​Boğaziçi Üniversitesi​ ​İnşaat Mühendisliği
​İsmail Öz Özdemir ​Boğaziçi Üniversitesi​ ​Turizm ​İşletmecilği
Deniz Kartepe​ ​Galatasaray Üniversitesi ​İletişim
Gözde Köybaşı​ ​Galatasaray Üniversitesi ​Endüstri Mühendisliği
Özge Alp
​Ortadoğu Teknik Üniversitesi ​Kimya Mühendisliği
Sarp Rıdvan Çolakoğlu
​​Ortadoğu Teknik Üniversitesi ​Kimya
Bahar İpek Gündoğmuş​ ​​Marmara Üniversitesi ​Fransızca Öğretmenliği
​​​Murat Sevimli ​Marmara Üniversitesi ​​Makine Mühendisliği
Merve Aybüke Kader​ ​Marmara Üniversitesi ​İşletme
Murat Sekmen​ ​Marmara Üniversitesi ​​İşletme
Kıymet Damla Özleş​ ​Ankara Üiversitesi ​​Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Bensu Özkulak​ ​Ankara Üniversitesi ​Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
​Muhammet Batuhan Aşan ​İstanbul Üniversitesi​​ ​​Makine Mühendisliği
Çağdaş Torbacıoğlu​ ​Abant İzzet Baysal Üniversitesi ​​Sosyoloji (İÖ)
Vehbi Kara​ ​Akdeniz Üniversitesi ​İşletme
Ahmet Erdal​ Akdeniz Üniversitesi​ İşletme​
Sumru Aytekin​ ​Anadolu Üniversitesi ​İletişim Tasarımı ve Yönetimi
Eda İdil Temel​ ​Bahçeşehir Üniveritesi ​​Genetik ve Biyoinformatik (Tam Burslu)
Ömer Özcan​ ​Bahçeşehir Üniversitei ​İşletme (Spor Bursu ve Tam Burslu)
Ali Çivit​ ​Çukurova Üniversitesi​ ​Makine Mühendisliği (İngilizce)
Büşra Aslan​ ​Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ​​Endüstri Mühendisliği
Ulaş Çavdar​ ​​Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü​​ ​Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
Eray Asan​ ​Işık Üniversitesi ​​Yazılım Mühendisliği (İngilizce-Tam Burslu)
Aykut Aydın​ ​​İstanbul Aydın Üniversitesi ​Radyo, TV ve Sinema (Tam Burslu)
Caney Gökhan​ ​​İstanbul Aydın Üniversitesi ​İşletme (İngilizce-Tam Burslu)
Necmettin Cahit Soylu​​ ​İstanbul Bilgi Üniversitesi​ ​İşletme-Ekonomi (İngilizce)
Cihan Şahin ​ ​Kocale Üniversitesi ​​Elektrik Mühendisliği
Zeynep Kutlu​ ​Koç Üniversite​ ​​Tıp (%50 Burslu)
Gizem Pakyüz​ ​Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi ​ ​​Hemşirelik​
Mertcan Bilici​
​Okan Üniversitesi ​​Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Tam Burslu)
Fatih Mehmet Boran Özyeğin Üniversitesi​
​İşletme (İngilizce - %50 Burslu)
 
Hakan Koç​ Trakya Üniversitesi​ Makine Mühendisliği​
Hüseyin Özyiğit​ ​Uludağ Üniversitesi

​Kamu Yönetimi

Mine Şahin​ ​Yeditepe Üniversitesi ​Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Tam Burslu)
Mehmet Güray Yücesan ​Yeditepe Üniversitesi ​Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Tam Burslu)
Büşra Sormaz​ ​Yıldız Teknik Üniversitesi ​Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

 

​ ​YURT DIŞINDA 4 YILLIK LİSANS PROGRAMINA

YERLEŞEN ÖĞRENCİLER

Sarp Şenesen Hollanda University of Amsterdam ​ ​İşletme Ekonomisi
Süleyman Güneş Okçelik ​İtalya Unıversita Cattolica del Sacro Cuore Milano ​Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler
Deniz Demircan Kanada Humber College ​​​ ​Endüstriyel Tasarım
Emrecan Adıyaman Almanya​​ ​Tiyatro ve Sinema Yönetmenliği

ÖZEL YETENEK  SINAVI İLE 4 YILLIK LİSANS PROGRAMINA

YERLEŞEN ÖĞRENCİLER
Merve Acar​ ​Marmara Üniversitesi ​Grafik
Tuğba Eke​ ​İstanbul Bilgi Üniversitesi ​Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi (%50 Burslu)
Çağla Çakır​ ​Uludağ Üniversitesi ​Müzik Öğretmenliği

 

2 YILIK ÖN LİSANS PROGRAMINA

YERLEŞEN ÖĞRENCİMİZ

Ahmet Erdal Trakya Üniversite​si​ Lojistik

 

Tüm Haberlere Göz Atın