Darüşşafaka Giriş Sınavı sonuçları açıklandı

Babası hayatta olmayan, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı  bulamayan, yetenekli öğrencilere, ilköğretim dördüncü sınıftan lise son sınıfa kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları giriş sınav sonuçları açıklandı.

29 Mayıs 2011 tarihinde 20 sınav merkezinde düzenlenen sınava 1570 aday başvurmuş ve 1458 aday sınava katılmıştır.

Asil listede 120, I.yedek listede 25 ve II.yedek listede 22 aday yer almaktadır.

Asil listeden kayıt yaptırmayan adaylar yerine öncelikle I.yedek listeden kayıt yapılacaktır. Kontenjan açığı kalması durumunda II.yedek listeden öğrenci kaydı gerçekleştirilecektir.

Asil ve yedek listelerde yer alan adaylar il dağılımına göre 20-24 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul’da Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında düzenlenecek Sağlık Kurulu’na katılacaklardır. Sağlık Kurulu’nda öğrencilerin rehberlik görüşmeleri ve sağlık kontrolleri yapılacaktır. Sağlık Kurulu’na yedek listede yer alan öğrenciler de katılacaktır. Adaylarımızın Sağlık Kurulu için belirtilen tarihlerde saat 08:00’de Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda hazır olmaları gerekmektedir.

5 Temmuz-10 Ağustos 2011 tarihleri arasında Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından düzenlenecek ev ziyaretleri ile mali durum araştırması gerçekleştirilecektir.

Önemli Not: Sağlık Kurulu ve mali durum araştırması  sonucuna göre okulumuza kesin kayıt hakkı kazananlar web sayfamızda yayınlanacak, kesin kayıt için davet edilen ogrencilerin kayıtları  12 Eylül 2011 Pazartesi günü yapılacaktır.

Kayıt yaptıran öğrencilerimizin oryantasyon programı (okula uyum programı) 12-18 Eylül 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Darüşşafaka sınavını kazanan çocuklarımızı, onları yetiştiren annelerini, ailelerini ve öğretmenlerini kutlar, sınavımıza katılan öğrencilere, katılmaları için çaba gösterenlere, tüm destek verenlere teşekkür ederiz.

LİSTELER İÇİN SAYFANIN SONUNA BAKINIZ

Sağlık Kurulu Tarihleri (20-24 Haziran 2011)

Sağlık Kurulu’na gelirken getirilmesi gereken belgeler:
 
- PPD testi – Verem Savaş’tan alınacaktır
- Aşı Kartı
- Nüfus Cüzdan aslı
- 10 adet vesikalık fotoğraf
- SSK veya Emekli Sandığı karnesi veya Yeşil Kart – varsa
- Daha önce göndermedi ise aile beyan formu doldurulup birlikte getirilecektir.
 
Adayların il dağılımına göre belirtilen tarihlerde saat 08:00’de Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda
hazır olmaları gerekmektedir.
 
Rehberlik Görüşmesi, revir işlemleri ve sağlık kontrolü tarihleri:
 
İLLER​ TARİH​
 
 
Bolu, Edirne, Kocaeli, Istanbul, Sakarya, Tekirdağ, Yalova
  • 20 Haziran Pazartesi- Rehberlik görüşmesi ve revir işlemleri
  • 21 Haziran Salı - Sağlık Kurulu
 
Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale,
 
Çankırı, Çorum, Denizli, Eskişehir, İzmir
Kahramanmaraş, Kütahya, Manisa
  • 21 Haziran Salı- Rehberlik görüşmesi ve revir işlemleri
  • 22 Haziran Çarşamba - Sağlık Kurulu
Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Diyarbakır,
Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta,
 
Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Mersin,
Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat,
Trabzon, Yozgat, Van, Zonguldak
  • 22 Haziran Çarşamba- Rehberlik görüşmesi ve revir işlemleri
  • 23 Haziran Perşembe - Sağlık Kurulu
 

Mali Durum Araştırma Tarihleri

Mali Durum Araştırması 5 Temmuz-10 Ağustos 2011 tarihleri arasında Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından düzenlenecek ev ziyaretleri ile gerçekleştirilecektir.

 

​                            ASİL LİSTE                                                                   (İL SIRASINA GÖRE)

No
Aday No
Öğrenci Ad
Soyad
İl
1
1186
DURHASAN
TOPRAK
ADANA
2
323
UĞUR
ÜNDAĞ
ADANA
3
404
POLEN
SAYIN
ADANA
4
311
TUBA
YILDIZ
ADANA
5
613
ANILCAN
COŞMAN
ADANA
6
929
RÜYA
KIMIZOĞLU
ADANA
7
559
VESİLE
DİNLER
ADANA
8
787
AYNUR
ÇELİK
ADANA
9
76
ECEM
DÖNMEZ
ADANA
10
634
MELEK HATİCE
ŞİMŞEK
ADANA
11
944
MEHMET BERK
DEMİR
ADANA
12
890
MEHMET ALİ
AKBAL
ADIYAMAN
13
1088
ELVEDA ÖZGE
GÜMÜŞ
AFYONKARAHİSAR
14
1047
ELİF NAZ
KIRIMZIYÜZ
ANKARA
15
64
DENİZ
KOCAOĞLU
ANKARA
16
282
MAİDE GİZEM
BEYDİLİ
AYDIN
17
503
RABİA
TÜRK
AYDIN
18
230
SUDE
KESKİN
BALIKESİR
19
229
SAHRA
AKAR
BALIKESİR
20
481
CEREN
IRVANALIOĞLU
BALIKESİR
21
626
HÜSEYİN ALİ
ERCİMEN
BOLU
22
751
RAVZANUR
PEHLİVANOĞLU
BURSA
23
1262
SELENAY
ERDEM
BURSA
24
632
TAHSİN
ALADAĞ
BURSA
25
631
BİROL
ALADAĞ
BURSA
26
630
BİRAY
ALADAĞ
BURSA
27
326
MUHAMMED BARIŞ
KARABUDAK
BURSA
28
1172
ÜLKÜ BUKET
ATIÇ
BURSA
29
1161
AHMET
POLAT
BURSA
30
965
SELVİ
DİRİL
BURSA
31
9
ERAY
ÇAKAR
ÇANAKKALE
32
1380
SAVAŞ BUĞRA
DAL
ÇANAKKALE
33
791
HÜSEYİN
BIYIKLI
ÇANKIRI
34
81
SEMA
SARMAŞIK
ÇORUM
35
82
SEDA
SARMAŞIK
ÇORUM
36
436
ZEKERİYA
AKYOL
DENİZLİ
37
142
SİNEM
ABALI
DENİZLİ
38
408
ŞAFAK
EVLİYA
DENİZLİ
39
345
SEMA
ÇİÇEK
DİYARBAKIR
40
71
CAN ATA
TEKİRDAĞLI
EDİRNE
41
950
ALPEREN
ŞİMŞEK
ERZURUM
42
25
ABDULLAH
ALTEPE
ERZURUM
43
653
BARAN
ÖZTÜRK
ERZURUM
44
453
FATMA
CANER
ESKİŞEHİR
45
1532
BEYZA TÜRKAN
DEMİR
GAZİANTEP
46
426
ILGIN
GÖZÜKIZIL
GAZİANTEP
47
129
ÖYKÜ
KILIÇ
GİRESUN
48
235
ALİ
ELMALİ
GİRESUN
49
588
EMİRHAN
SAĞIR
HATAY
50
718
ÖZDE
ERCAN
ISPARTA
51
532
HATİCE MELİSA
ERYILMAZ
ISPARTA
52
513
UMUT
KAVUN
İSTANBUL
53
677
FATMAGÜL
KOLUAÇIK
İSTANBUL
54
297
SEVGİ
YENİAY
İSTANBUL
55
1182
ŞEVVAL ŞİMAL
TURGUT
İSTANBUL
56
111
ALKIN
SARIÇAM
İSTANBUL
57
785
ÖZGÜR MERT
ÇALIKOĞLU
İSTANBUL
58
101
EREN
KAHVECİOĞLU
İSTANBUL
59
908
TUĞBERK
TARTAR
İSTANBUL
60
1154
SUDE
TAMKAYNAK
İSTANBUL
61
51
MERTCAN
ACAR
İSTANBUL
62
721
NİLAY
ÖZÇELİK
İSTANBUL
63
1283
ALPER
FİDAN
İSTANBUL
64
1032
EKİN ÇAĞLA
GÜNER
İSTANBUL
65
30
ÖMER
MERDEN
İSTANBUL
66
1217
DENİZ MERT
ESİNDUY
İSTANBUL
67
97
ENES UMUT
SERHUŞ
İSTANBUL
68
96
YUSUF
ÇİÇEK
İSTANBUL
69
906
MUSTAFA ÜBEYDE
AHMETOĞLU
İSTANBUL
70
682
NİDA NUR
ERGEN
İSTANBUL
71
1132
ÖMER FATİH
KAYA
İSTANBUL
72
582
RUMEYSA
KARABULUT
İSTANBUL
73
1158
EDANUR
ŞAHİN
İSTANBUL
74
716
HALİL OKAN
PİLİÇ
İSTANBUL
75
92
ÖMER CELAL
ERDOĞAN
İSTANBUL
76
720
UMUT İSMAİL
KARADERE
İSTANBUL
77
1225
AHMET SERDAR
KANBUROĞLU
İSTANBUL
78
310
DÖNAY
BALKIR
İSTANBUL
79
168
AHMET MİRAN
YENTEKÜN
İSTANBUL
80
949
FEYZA NUR
ERARSLAN
İSTANBUL
81
167
EMİNE
DİKMEN
İSTANBUL
82
327
DOĞA
TEKNECİ
İSTANBUL
83
256
ELİF
KUTLUAY
İZMİR
84
867
ALEYNA
ADIGÜZEL
İZMİR
85
1386
ÇAĞLA
KIRANŞA
İZMİR
86
458
ÖYKÜ
MUSLU
İZMİR
87
72
YUSUF CAN
KAYMAZ
İZMİR
88
941
SERENAY
YÜKSEL
İZMİR
89
325
BERK
İNCEKARA
İZMİR
90
403
FERDİ
BOZDOĞAN
KAHRAMANMARAŞ
91
942
MERT
DEVECİ
KAYSERİ
92
98
EMİNE DİLAN
HACIARAP
KİLİS
93
1324
MUHAMMED MUSTAFA
ÖZDEMİR
KOCAELİ
94
165
MAZLUM
BARANSEL
KOCAELİ
95
590
ÖMER FARUK
ÇELİKTEN
KÜTAHYA
96
1000
BEYZA
KAYA
KÜTAHYA
97
114
ÖZNUR
KOÇ
MALATYA
98
1091
SEDA NUR
YILMAZ
MALATYA
99
56
KEREM
KAVRUK
MANİSA
100
57
CANSU
TÜRKMEN
MERSİN
101
614
MEHMET
ÖZDEN
MERSİN
102
387
ANIL
SÖYLEMEZ
MERSİN
103
401
SİNAN
KAYA
MERSİN
104
606
BELSU
SEYRAN
MERSİN
105
483
NURAN
ATAK
MERSİN
106
1003
YELİZ
AYDOĞDU
NEVŞEHİR
107
65
YUSUF
AKTAŞ
NİĞDE
108
66
CAFER
ACAR
NİĞDE
109
642
SILA
ŞAHİN
ORDU
110
73
PINAR
BAĞLAN
SAKARYA
111
346
AYKUT
KOZU
SİVAS
112
435
AFRA
EROL
TEKİRDAĞ
113
425
FURKAN
YILDIRIM
TOKAT
114
45
CEMAL EREN
YAZICI
TRABZON
115
654
BENGİSU
EYÜBOĞLU
TRABZON
116
1466
DAVUT
ELTER
VAN
117
289
AYLA
ÖZTÜRK
YALOVA
118
23
HATİCE
ÇALIŞKAN
YOZGAT
119
514
EBUBEKİR
DERİN
ZONGULDAK
120
440
HAYEL
KIYMETLİ
ZONGULDA

 

 

 

YEDEK -1 LİSTESİ
(IL SIRASINA GÖRE)
 
No
Aday No
Öğrenci Ad
Soyad
İl
1
370
İLAYDA
ATEŞ
ADANA
2
107
EREN
ARSLAN
ANKARA
3
1040
İBRAHİM KEREM
ATMACA
ANKARA
4
903
ARİFCAN
GÜNER
BALIKESİR
5
35
ESRA
DEMİREL
BURSA
6
288
ŞEYMA
KORKMAZ
BURSA
7
571
HAMZA
YAKUT
DİYARBAKIR
8
149
EMİRHAN
DURSUN
ERZURUM
9
1393
ELİF
TİLKİDAĞI
GAZİANTEP
10
210
YUSUF
KILIÇ
İSTANBUL
11
715
ŞEVVAL SUDE
USANMAZ
İSTANBUL
12
1303
BUSE
ÖNAL
İSTANBUL
13
909
SİNEM
ŞENGEZER
İSTANBUL
14
683
SERDAR
ÇEPNİ
İSTANBUL
15
1163
ALARA
BİRİNCİ
İSTANBUL
16
1409
DENİZ FERHAT
COGHİLL
İSTANBUL
17
83
KEREM
BAŞTÜRK
İSTANBUL
18
921
DENİZ
KAYA
İSTANBUL
19
838
BURAK
ÜNAL
İSTANBUL
20
704
RÜMEYSA
MERDE
KOCAELİ
21
1402
FADİME
KAYNAR
KÜTAHYA
22
267
YAREN
ÇELİK
MANİSA
23
495
AHMET ÇAĞLAR
DENİZ
SİVAS
24
252
UMUT
YILMAZ
TEKİRDAĞ
25
1369
EMİR
AKGÜN
TEKİRDAĞ
 
 

 

 

YEDEK - 2 LİSTESİ
(IL SIRASINA GÖRE)
 
No
Aday No
Öğrenci Ad
Soyad
İl
1
1318
ÖZGÜR
YILDIZ
AĞRI
2
1053
DURSUNCAN
SANIK
ANKARA
3
1438
YAREN
GEZER
AYDIN
4
55
BEYZA
DOĞANDEMİR
BALIKESİR
5
499
ENES
ALTIN
BALIKESİR
6
328
MİKAİL
ÜNVER
ÇORUM
7
589
SAMET
GÜVENDİ
GİRESUN
8
1109
ALEYNA
MERT
İSTANBUL
9
816
ERALP EREN
KARATAŞ
İSTANBUL
10
1276
BİRKAN BARAN
SARIKAY
İSTANBUL
11
90
CEM
ONUR
İSTANBUL
12
1050
ECE NAZ
MEMİŞ
İSTANBUL
13
459
MEKSELİNA
YALÇINKAYA
İSTANBUL
14
692
GÖKHAN
GÖDEK
İSTANBUL
15
1157
KEREM KAAN
DAŞMAZ
İSTANBUL
16
876
ATAKAN
İDE
İZMİR
17
795
HATİCE ŞEYMA
DEMİR
KAHRAMANMARAŞ
18
5
FEYYAZ
ÜYE
KONYA
19
104
HÜSEYİN
ORAL
MANİSA
20
1249
ÖMÜR TEVHİDE
SOYSAL
MERSİN
21
488
BÜŞRA
YALÇINKAYA
SAMSUN
22
1392
BEDİRHAN
SAĞLAM
VAN
 
  

 

Kayıt Tarihi:

Sağlık Kurulu ve Mali Durum Araştırması sonucuna göre okulumuza kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 12 Eylül 2011 Pazartesi günü yapılacaktır.

Oryantasyon Tarihi:

Kayıt yaptıran öğrencilerimizin oryantasyon programı 12-18 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Tüm Haberlere Göz Atın