2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Fettah Aytaç Başarı Ödülleri

 ›  Haberler  › ↓ 


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu, 2006-2007 ders yılından itibaren öğrencilerinin okul dışı yarışmalara katılımlarını özendirmek için Darüşşafaka’da İngilizce eğitimin başlatılmasına öncülük eden, Darüşşafaka tarihinde önemli bir değişime damgasını vuran rahmetli Başkanımız Fettah Aytaç anısına her yıl Sosyal Bilimler, Matematik, Sanat, Teknoloji, Spor alanlarında en iyi dereceleri alanlara ödül verme kararı almıştır. 2007-2008 eğitim-öğretim yılında bu ödüle layık görülen öğrencilere ödülleri 10 Haziran 2008 akşamı Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi'ndeki törende verildi. Öğrencileri başarıya ulaştıran öğretmenlerine de Darüşşafaka Cemiyeti teşekkür sertifikaları sunuldu.
 
 
Ayrıca 2007-2008 eğitim-öğretim yılında “Toplumsal Sorumluluk” alanında “Darüşşafaka Rezidans Bağışçılarına Bilgisayar Eğitimi” projesi kurum içi bir proje olması nedeniyle ödül kapsamında değerlendirilememekle beraber, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından takdir ve beğeni ile karşılanmıştır. 
 
2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılının Ödül Alan Başarıları:
  • EBİKO (Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu) yarışmasına 27 ülkeyle birlikte Türkiye’den 68 ilden 674 okul katıldı. Toplam 11200 öğrencinin katıldığı yarışmada 5. sınıf öğrencileri Elif Karaatlı, Ayşe Naz Çubukçu ve Aleyna İnanç'ın “E-Gelecek” dalında projesi Dünya 3.'lüğü almıştır.
  • Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyoloji alanlarında hazırlanan projelerden dördü, TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölgesi Sergisi Türkiye Finali’nde yarışma hakkı kazandı. Matematik dalında İlke ŞENER’in hazırladığı “X-O-X Oyunu, Torus ve Diğer Genellemeler” ve Sosyoloji dalında Ayça ALTUNER ve Damla FİDAN’ın hazırladığı “Türkiye’de Batılaşma Sorunu ve Sorunun Günümüze Yansıması Olarak 15-18 Yaş Arası Gençlerde AB İmajı” adlı projeler 15-18 Nisan 2008 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde düzenlenen sergide Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nı temsil etmişlerdir. Sosyoloji dalında Ayça ALTUNER ve Damla FİDAN’ın projesi Türkiye 2.'liği ödülü almıştır. Projeler, bu elemeyi aşarak Mayıs ayı içinde Ankara’ da yapılan Türkiye Finalleri’nde yarışma hakkı kazanmıştır.
  • 5. sınıf öğrencisi Kutay Ekmen Türkiye Karikatür Vakfı'nın düzenlediği "Nasreddin Hoca 800. Yaşında" konulu 14. Uluslararası 7-17 Karikatür Yarışması'nda en iyi karikatür çizeri olarak Dünya 1.'liği ve 1000 TL para ödülü kazanmıştır.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?