1969 Mezunlarının Kırkıncı Mezuniyet Yıldönümü

 ›  Haberler  › ↓ 

​Darüşşafaka Lisesi’nden 1969 yılında mezun olanlar, mezuniyetlerinin 40. yılında bir araya geldi.

Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı yerlerinde yaşayan, DŞ ‘69’lulardan (adları aşağıda belirtilen) 16 arkadaş, 23 Haziran Salı günü İstanbul’da toplanarak, önce Fatih’teki eski Okul binasına bir ziyaret gerçekleştirdiler.Ardından, yakalarında mezuniyetlerinin 40. yılı anısına yaptırılan rozetlerle, Maslak Kampüsüne giderek Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri ile bir araya geldiler. Darüşşafakalı olmanın hayatlarındaki önemi, Darüşşafakalılığın anlamı ve üzerlerindeki etkisini sık sık dile getirdiler.

Ayrıca, aralarında toplamış oldukları bağışı Cemiyet’e ilettiler. Bu bağışla, ’69 sınıfı olarak, “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı çerçevesinde “veli” oldular ve kendilerine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Beşir Özmen tarafından “Veli Belgesi” takdim edildi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın, günün anısına, içinde Fatih’teki eski Darüşşafaka binasının görüntüsü bulunan birer küçük plaket armağan etti.

Tüm birliktelikleri boyunca neşe dolu şekilde eski günleri yad eden, birbirleriyle şakalaşan grup, aynı akşam tekne ile boğaz gezisine çıktı.Darüşşafaka, ’69 mezunlarına daha nice yıldönümleri, sağlıklı ve huzurlu ömürler diler.

 

            Katılımcılar:


Mehmet Halit
Akyalçın

Kenan
Albayrak

Mehmet Turgut
Arıkan

Ahmet Mustafa
Aslaner

Mustafa
Asparuk

Hasan Nihat
Avcıer

İsmail Teoman
Bitiren

Celalettin
Çağlar

Talha
Çamaş

Ali
Dadalı

İsmail Arman
Elioğlu

Nejat
Kıray

Engin
Sertel ('68)

Mehmet Erol
Tüfekçioğlu

Şerif Coşkun
Ulusoy

Haluk
Ünal
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?