19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladık

 ›  Haberler  › ↓ Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonunda büyük bir coşkuyla kutladı.

Kuleli Askeri Lisesi öğrencileriyle Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinden oluşan 54 kişilik dans grubu ile Darüşşafaka Lisesi Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bandosunun konseri büyük beğeni topladı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Darüşşafaka Lisesi Müdürü Refik Kıvanç yaptı. Refik Kıvanç, konuşmasında “Her bakımdan kendisinden üstün ordular karşısında Türk milletinin sadece bir bakımdan üstünlüğü vardı: Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir önder ve komutana sahip olmak. ” dedi. Refik Kıvanç konuşmasının devamında,  "Birinci Dünya Savaşı öncesi Osmanlıyı “Hasta Adam” olarak ilan edip parçalayıp paylaşma düşüncesinin bugün de geçerli olabileceğini, bu nedenle gençlerin çok güçlü ve çalışkan olmaları gerektiğini" söyledi.

Sunuculuğunu 12. sınıf öğrencilerinden Gizem Köse ve Yasin Gürses’in yaptığı törende öğrenciler, kurdeleli  ve davullu hareketlerle Atatürk’ün Samsun’a çıkışından başlayarak Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşunu canlandırdı. Bu canlandırmanın içinde Kübra Yıldız’ın seslendirdiği “Yanık Ömer” ezgisi ile Cemre Karaoğlan, Mertcan Bilici ve Sezen Mert tarafından  Bahar Gündoğmuş’un flütü eşliğinde seslendirilen  ”Gel Ey Seher” ezgisi büyük beğeni topladı.Tören, Kuleli Askeri Lisesi öğrencileriyle Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinden oluşan 54 kişilik grubun üç ay çalışarak hazırladığı muhteşem dans gösterisi ile sürdü.

Darüşşafaka Lisesi Kafkas Halk Oyunları ekibinin olağanüstü uyumlu ve etkileyici gösterisinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bandosu konseri, izleyiciler için büyük bir sürpriz oluşturdu ve büyük bir heyecan yarattı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?