19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_8966a_rsz.jpg
149 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonundan taviz vermeden ülkemiz gençlerinin yaşamlarını değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu adına, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlatmasının 93. Yıldönümünde, Darüşşafaka Ailesi’nin ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarım.
Atatürk, gençlerimize onun fikirlerini anlamayı, çalışkan ve azimli olmayı öğütlemiş, "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti’ni) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir," sözleriyle gençliğe duyduğu güveni vurgulamıştır.
“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz,” diyen Atatürk, modern Türkiye’yi gençlere emanet etmiştir. Darüşşafaka, 149 yıldır çağdaş eğitimin tüm olanaklarını gençlerimize sunarak bu amaç doğrultusunda gençlerimizi güçlendirmeye devam ediyor.
                             
Bugün ülkemizin 65 farklı ilinden gelerek eğitim hayatlarına Darüşşafaka’da devam eden 927 öğrencimizin eğitimine verdiğiniz katkıdan ötürü teşekkür ederiz.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!
 
Saygılarımla, 
Zekeriya Yıldırım
Yönetim Kurulu Başkanı
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?