19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda coşkuyla kutlandı.

Darüşşafaka Lisesi 10. sınıf öğrencilerinden Yağız Sağ ve Aziz İmrak’ın bayrak gösterileriyle başlayan tören, lise spor takımları ile 8. sınıf öğrencilerinden oluşan İzci grubu eşliğinde yapılan seremoniyle devam etti.

Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu’nun açılış konuşmasının ardından sporcular, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı’nı ve Gençliğin Atatürk’e Cevabı’nı Lise Spor Kolu Başkanı Merve Koyuncu ile Deniz Emre Esinduy liderliğinde gururla okudu.

10. sınıf öğrencisi Gökalp Gülderen’in “19 Mayıs’ın Tarihsel Süreci” ile ilgili yaptığı anlamlı konuşmanın ardından gösterilen “Tarihimizde 19 Mayıs” video sunumu tüm izleyenleri etkiledi.

Dans takımı öğrencilerinin sergiledikleri latin dans gösterileri ile hareketlenen törende 7. sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği jimnastik-trambolin gösterileri izleyenlerden beğeni topladı. 

10. sınıf öğrencilerinden Gurur Arslan ve Ozan Beytaş‘ın paten gösterileri de ilgiyle izlendi. Öğrencilerden oluşan ritim perküsyon ve pop orkestra grupları tüm izleyenleri hareketlendirdi.

Tören, 23. Motorlu Piyade Tümen Bandosu’nun öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği şarkı ve dans içerikli performanslarla son buldu. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?