Darüşşafaka’da 19 Mayıs !

 ›  Haberler  › ↓ 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 18 Mayıs'ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Törene; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Celalettin Çağlar, Mustafa Demirci, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nimet Atabek, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Darüşşafaka öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları katıldı.

Tören, Darüşşafaka Lisesi spor takımları eşliğinde yapılan seremoniyle başladı.

Darüşşafaka Lisesi 9. Sınıf Müdür Yardımcısı İbrahim Deniz’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından sporcular, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi'ni ve Gençliğin Atatürk’e Cevabı’nı 12. sınıf öğrencisi Tugay Kayış ile 11. sınıf öğrencisi Bedirhan Bülbül liderliğinde gururla okudu.

12. sınıf öğrencisi Gökalp Gülderen’in “19 Mayıs’ın Tarihsel Süreci” ile ilgili yaptığı anlamlı konuşmanın ardından 11. sınıf öğrencilerinin “Bugün Günlerden Ne?” adlı canlandırmasıyla devam etti.

9. sınıf öğrencilerinin sergiledikleri jimnastik ve dans gösterileriyle hareketlenen törende Ritim-Parküston Kulübü öğrencilerinin gerçekleştirdiği gösterileri izleyenlerden beğeni topladı. 12. sınıf öğrencisi İrem Baturay ve Onur Özgüven dans gösterisiyle renklenen törende, Pop Orkestra Grubu'nun konseri ve Kule Grubunun performansı tüm izleyenlerden tam not aldı.

Tören, 23. Motorlu Piyade Tümen Bandosu’nun öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği performansla son buldu. 
 

Tüm Haberlere Göz Atın