19. DAÇKAFEST TV Dünyasının En İyilerine Ödüllerin Verildiği Renkli Bir Törenle Başladı!

 ›  Haberler  › ↓ 

​Darüşşafaka öğrencileri tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Darüşşafaka Kültür ve Sanat Şenliği DAÇKAFEST’in açılış töreni 31 Mayıs Perşembe günü TİM Show Center'da yapıldı. Törende bu yıl ilk defa, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda okuyan yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı “TV Dünyasının En İyileri” anketinin sonuçlarına göre her kategoride birinci seçilen isimlere ödülleri takdim edildi. 

Darüşşafaka Kültür ve Sanat Şenliği Açılış ve Ödül Töreni'ne, Darüşşafakalı öğrenciler, öğretmenler, veliler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Cemiyet ve Darüşşafakalılar Derneği Yönetimi ve çalışanları ile Darüşşafaka Rezidansları'nın sakinleri katıldı.

Bahar Yılmayan ve Bora Gencer’in sunduğu törene Darüşşafaka öğrencileri büyük ilgi gösterirken, gecede Boğaziçi Caz Korosu mini bir konser verdi, Meriç Eryılmaz ve Ney Melo ise bir tango gösterisi sundu.

   IMG_0013_rsz.jpg   IMG_0019_rsz.jpg
 
Ödül töreninde En İyi Haber Programcısı Ödülü’nü Oğuz Haksever; En İyi Magazin Programı Ödülü’nü Show Kulüp adına Seyhan Akdağ; En İyi Dram Dizisi Ödülü’nü Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi adına Kaan Taşaner, Drama Dizisi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Kuzey Güney dizisinden Buğra Gülsoy aldı. Gülsoy törende oyunculuk hayatının ilk ödülünü Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinden aldığını belirtti.
Bugra Gülsoy1_rsz.jpgHande Katipoglu1_rsz.jpgKadir Dogulu1_rsz.jpg
  Buğra Gülsoy                               Hande Katipoğlu                            Kadir Doğulu

En İyi Gençlik Dizisi Pis Yedili seçilirken, dizi adına ödülü oyuncu Kadir Doğulu aldı. Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi ise Yahşi Cazibe Dizisi’ndeki rolü ile Hande Katipoğlu oldu.

Darüşşafaka Lisesi öğrencileri, Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü ise tiyatro ve sinema sanatçısı Selma Kutluğ’a verdi.  

Darüşşafaka Lisesi Öğrencileri'nin "TV Dünyasının En İyileri" Anketi Sonuçları:
 
En iyi haber programcısı: Oğuz Haksever
En iyi haber bülteni sunucusu: Nazlı Tolga, FOX TV Anahaber
En iyi dram dizisi: Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kanal D
Dram dizisi dalında en iyi erkek oyuncu: Buğra Gülsoy, Kuzey Güney, Kanal D
Dram dizisi dalında en iyi kadın oyuncu: Aslı Enver, Suskunlar, Show TV
En iyi komedi dizisi: Yalan Dünya, Kanal D
Komedi dalında en iyi kadın oyuncu: Hande Katipoğlu, Yahşi Cazibe, ATV
Komedi dalında en iyi erkek oyuncu: Gökçe Özyol, Yahşi Cazibe, ATV
En iyi gençlik dizisi: Pis Yedili, Show TV
En iyi dönem dizisi: Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kanal D
Dönem dizisi dalında en iyi kadın oyuncu: Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıl, Star TV
Dönem dizisi dalında en iyi erkek oyuncu: Halit Ergenç, Muhteşem Yüzyıl, Star TV
En iyi kadın oyuncu: Ayça Bingöl , Öyle Bir Geçer Zaman Ki , Kanal D  
En iyi magazin programı: Show Kulüp, Show TV
En iyi genel kültür yarışması: Kelime Oyunu, Bloomberg TV
En iyi talkshow programı: Beyaz Show, Kanal D
En iyi sabah programı: Saba TÜMER ile Bugün, Show TV
En iyi radyo kanalı: Best FM
En iyi radyo programcısı: Serdar Gökalp, Best FM
En iyi senaryo: Meral Okay
Yaşam boyu başarı ödülü: Selma Kutluğ
 
 
DAÇKAFEST Yine Coşturacak
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından bu yıl 19’unsu düzenlenen Darüşşafaka Kültür ve Sanat Şenliği, 31 Mayıs-6 Haziran 2012 tarihleri arasında Darüşşafaka Maslak Kampüsü ve TİM Show Center’da gerçekleştirilecek. Festival her sene olduğu gibi bu sene de, okulların son haftasında, Darüşşafaka öğrencilerini, uçurtma şenliğinden, spor turnuvalarına, film gösterimlerinden, tiyatro, konser ve atölye çalışmalarına kadar hem eğlendirici hem öğretici pek çok farklı etkinlikle buluşturacak.
 
Festival kapsamında, Çağan Irmak, Yılmaz Özdil, Tuncel Kurtiz ve Serdar Gökalp ile söyleşiler, Cem Türkel ile fotoğrafçılık atölyesi, Ayhan Bozkurt ile edebiyat atölyesi, Cenk Başlamış, Yalçın Pekşen ve Hakan Güldağ ile gazetecilik atölyesinin yanı sıra, Engin Enüstün ve Dr.El-Mutawa ile atölye çalışmaları da düzenlenecek.
 
Darüşşafakalı öğrencilerin, sene boyunca sanatın çeşitli dallarında hazırladıkları gösterileri seyircilerin beğenisine sunacakları Sanat Gecesi ise, 4 Haziran Pazartesi günü saat 20:00’de TİM Show Center Kırmızı Salon’da gerçekleştirilecek. 
 
6 Haziran Çarşamba günü ise, Darüşşafaka öğrencilerinin sahneye koyduğu Lüküs Hayat müzikali TİM Show Center Kırmızı Salon’da saat 20:00'de izlenebilir.
 
Festivalde, ayrıca, DJ eşliğinde 90’lar partisi, panayır, mangal partisi, su savaşı, taş-kağıt-makas turnuvası, ilüzyon gösterisi, kostümlü parti, triatlon gibi birbirinden eğlenceli ve ilginç aktiviteler de yer alacak. 
Tüm Haberlere Göz Atın