154. Dönem liseye uğurlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, 13 Haziran’da Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Darüşşafaka ailesi, Darüşşafaka Lisesi’nin yeni öğrencilerini bu özel günde yalnız bırakmadı.

Darüşşafaka Ortaokulu 154. Dönem öğrencilerinin liseye uğurlama törenine, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Yönetim Kurulu Eski Başkanı ve Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Başkanı Vekilleri Zeynep Necipoğlu ile Erman Süsler, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Demirci ile Serpil Tunçer, Genel Sekreter Suat Çetin, Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Lise Müdürü Nilüfer Kavaklı, Yaşam Müdürü Muhammet Erken, Türkiye İş Bankası temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, bağışçılar, çalışanlar ve Darüşşafakalılar katıldı.

 Uyar: “Hedeflerinizi büyük tutun!”

 Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar, öğrencilerine şöyle seslendi: “Darüşşafaka olarak sizleri 15-20 yıl sonraya hazırlamak için çalışıyoruz. Her birinizin 21. yüzyıl yetkinleriyle donatılmış, araştıran, sorgulayan, yaşam boyu öğrenen, yeteneklerinin farkında, öz güvenli, toplum liderleri olarak yetişmeniz ve bu çatı altında, sağlıklı, mutlu bireyler olarak büyümeniz temel önceliğimiz. Nasıl ki Darüşşafaka’ya başladığınız günün üzerinden dört yıl akıp gittiyse, lise yıllarınız da öyle geçip gidecek.  Sizler Darüşşafaka sınavını kazanarak, Darüşşafaka’ya gelerek ve liseye geçme başarısı göstererek farkınızı ortaya koydunuz. Bundan sonra da farkınızı devam ettirin. Hedeflerinizi büyük tutun ve derslerinize çok çalışın!.. Kendiniz için, iyi bir eğitim alabilmeniz için sizlerden ayrılama fedakarlığını gösteren aileleriniz için, ülkemiz için ve Darüşşafaka için... O büyük hedeflerinize ulaşmanız için Darüşşafaka daima yanınızda olacak. Hepinize Darüşşafaka’daki ikinci evrenizde başarılar diliyorum.”

 Arpacı: “Başarılarınızla Darüşşafaka’yı ileriye taşıyacaksınız”

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı

 

Ulu Önder Atatürk’ün “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ettiğini hatırlatan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ise şöyle konuştu: “İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek, geliştirerek ülkemize üretim olarak hizmet olarak sunacaksınız. Şimdi Darüşşafaka Ortaokulu’ndan lisesine gidiyorsunuz. Orada sorumluluğunuz daha fazla kardeşlerinize örnek olacak ve başarılarınızla Darüşşafaka’yı ileriye taşıyacaksınız.”

Güleç: “Sizler, ülkemizin aydınlık gelecekleri var edeceksiniz”

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

 

Ortaokul eğitimlerini başarıyla tamamlayarak liseye geçen 154. Dönemi kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç ise, “Darüşşafakalı olmak; kendine güvenen, sorgulayan, araştıran, sosyal sorumluluk sahibi ve başarılı bireyler olmaktır. Sizlerin enerjisi, tutkusu ve yenilikçi düşünceleriniz dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek güce sahip. Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olduktan sonra da yaşadığınız toplumda liderlik rolü üstelenecek ve ülkemizin aydınlık gelecekleri var edeceksiniz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 154. Dönem öğrencilerine diplomaları takdim edildi. Diploma merasiminin ardından dönem birincisi Defne Aslan, ikincisi Begüm Solğun ve üçüncüsü Fehime Ayça Bozkırlı ödülleri Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Erman Süsler ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdürü Ebru Arpacı tarafından takdim edildi.

154.Dönem birincisi Defne Aslan’ın konuşmasının ardından “İngilizce Üstün Gelişim Ödülü”nü kazanan Anna Melissa Kahraman ödülünü Şule Uyar’ın elinden aldı.

Defne Aslan

Dans gösterilerinin ardından tören, hep birlikte okudukları Darüşşafaka Marşı ile sona erdi.

Ortaokul eğitimlerini tamamlayan tüm öğrencilerimizi kutluyor, lise hayatlarında başarılar diliyoruz!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?