144. Dönem liseye uğurlandı

 ›  Haberler  › ↓ 
liseye gecis_12062013_1.JPG
Darüşşafaka İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencileri, 12 Haziran’da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda yapılan törenle liseye uğurlandı. Törene; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Adnan Dovan ve Fırat Tekin, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, İlk ve Ortaokul Müdürü Çiğdem Kaya, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Çiğdem Kaya: "Hayalleriniz büyük, hedefleriniz yüksek olsun"
 
liseye gecis_12062013_01.JPG
 
108 ilköğretim öğrencisinin liseye geçtiği törenin açılış konuşmasını yapan Çiğdem Kaya, "Sizlerden lise yıllarınız boyunca bilgi ve beceri birikiminizi artırmanızı, sergilediğiniz sorumlu birey davranışını ve akademik performansı daha da iyileştirmenizi bekliyorum. Sizden küçüklere davranışlarınızla örnek olmanızı, onların ağabey ve ablaları olduğunuzu unutmamanızı istiyorum. Sizden ilerleme bekliyorum, sizden başarı bekliyorum ve yaşamda fark yaratmanızı bekliyorum. Sizden var gücünüzle geleceğe iyi biçimde hazırlanmanızı bekliyorum. Size inanıyor, aklınızın, yeteneklerinizin her zorluğun üstesinden gelmeye, fazlasıyla yeteceğinden kuşku duymuyorum. Sizler Darüşşafaka ruhunu taşıyan gençler olarak her zaman sıradan insan olmayı reddedip iyi özelliklerle donanmış bireyler olmayı hedefleyin. Hayalleriniz büyük, hedefleriniz yüksek olsun" diye konuştu.
 
Adnan Dovan: "Sizlerin başarısı bizlerin en büyük mutluluğu ve ödülü”
 
liseye gecis_12062013_2.JPG
 
Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Dovan, Darüşşafaka’daki eğitimlerinin ilk evresini tamamlayıp, ikinci evresine geçen öğrencilere seslendi. Dovan,  “Sizleri çağdaş, araştıran, sorgulayan, yaşam boyu öğrenen, özgüvenli, toplum liderleri olarak yetiştirmek için çağdaş teknolojinin tüm olanaklarını Darüşşafaka’ya taşıdık, taşımaya da devam edeceğiz. Sizlerin bu çatı altında, sağlıklı, mutlu bireyler olarak büyümeniz ve tam donanımlı olarak hayata atılmanız için özverili olduğu kadar zevkle çalışıyoruz. Sizlerin başarısı bizlerin en büyük mutluluğu ve ödülü” dedi.
 

liseye gecis_12062013_5.JPGliseye gecis_12062013_4.JPG

İlk kez geçtiğimiz sene düzenlenen Hazırlık Geçiş Sınavı’nın bu yıl da yapılacağını hatırlatan Dovan, “Geçtiğimiz sene bu sınavda başarılı olan 21 arkadaşınız, direkt 9.sınıfa geçti. Yakında sizler de bu sınavı gireceksiniz. Hepinizin bu sınava katılmasını ve başarılı olmasını yürekten istiyorum” diye konuştu.

 

liseye gecis_12062013_3.JPGliseye gecis_12062013_6.JPG
 

 

Yeni liselilere çok çalışmalarını öğütleyen Dovan, “Nasıl ki Darüşşafaka’ya başladığınız günün üzerinden beş yıl akıp gittiyse, lise yıllarınız da öyle geçip gidecek. Sizler Darüşşafaka sınavını kazanarak, iyi bir eğitim için ailenizden, evinizden, doğduğunuz şehirlerden ayrılarak ve liseye geçme başarısı göstererek farkınızı ortaya koydunuz. Bundan sonra da farkınızı devam ettirin. Hedeflerinizi büyük tutun çocuklar ve derslerinize çok çalışın!.. Kendiniz için, iyi bir eğitim alabilmeniz için sizlerden ayrılama fedakarlığını gösteren aileleriniz için, ülkemiz için ve Darüşşafaka için... O büyük hedeflerinize ulaşmanız için Darüşşafaka daima yanınızda olacak. Geçtiğimiz sene mezun olan dört ağabeyiniz, eğitimlerine yurt dışında devam etmek istediler… Darüşşafaka olarak yanlarında durduk, şu an istedikleri üniversitelerde eğitimlerine devam ediyorlar. Bu şansı iyi değerlendirin" görüşlerini dile getirdi.

liseye gecis_12062013_00.JPGliseye gecis_12062013_7.JPG

Dönem birincisi Yakuphan Emre Kendir ile 144. Dönem Öğrenci Temsilcisi Ecem Çalık'ın konuşmaların ardından diploma törenine geçildi.

liseye gecis_12062013_11.JPG

 144. DÖNEM LİSEYE GEÇİŞ TÖRENİ FOTOĞRAFLARI

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?