141. Dönem Darüşşafakalılar Liseye Geçti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları İlköğretim Mezuniyet töreni, 15 Haziran 2010 tarihinde Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Darüşşafakalı 8. sınıf öğrencilerinin ilköğretim okulunu tamamlayarak liseye geçtikleri tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. İlk olarak söz alan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın konuşmasında “Sizleri, eğitim binamızın bir üst katına uğurlarken Darüşşafaka’da yaşadığınız değişimin asıl şimdi başlayacağını, asıl şimdi esas ürünlerin ortaya çıkacağını biliyorum. Bu nedenle omuzlarınıza çok büyük bir sorumluluk yüklüyorum.” dedi. Nilgün Akalın’ın konuşması için tıklayınız.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ise, “Başta Sarıyer Belediye Başkanı Sn. Şükrü Genç olmak üzere tüm katılımcılara çocuklarımızın bu özel gününde bizleri yalnız bırakmadıkları için şükranlarımı sunuyorum. Sevgili Gençler, Darüşşafaka’daki birinci etabınızı tamamladınız, şimdi geçtiğiniz etapta ağabey ve abla olmanın sorumluluğunu taşıyacaksınız. Sizlerden bunun sorumluluğunu en iyi şekilde üstlenmenizi ve sizden sonra gelecek kardeşlerinize örnek olarak, Darüşşafaka’nın 147 yıldır bitmeyen başarı hikâyesini devam ettirmenizi bekliyorum.” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Darüşşafaka’nın varlığının bu ülke için çok önemli olduğunu belirtti. Genç, ülkemizin gelişiminde kaliteli eğitimin yaygınlaştırılması rol oynuyor ve bu bağlamda Darüşşafaka gibi okulların artırılması gerekiyor, dedi. Öğrencilere, dünya bir rekabet halinde ve bu rekabette önde olabilmek için çok çalışmalısınız diye öğüt verdi.

8. sınıf öğrencileri arasından okulu birincilikle tamamlayan öğrenci Kubilay Elmacı olurken, ikinci Onur Türkan, üçüncü ise Merve Koyuncu oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç birinciye, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ikinciye, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Eğitim Komisyonu Başkanı B. Fırat Tekin ise üçüncü olan öğrenciye başarı ödüllerini takdim etti.

Dönem birincisi Kubilay Elmacı konuşmasında “Annemle el ele okula başladığımız ilk gün, daha dün gibi... Kısa ama yorucu geçen bu maratonda dönemimde akademik başarılarım sayesinde birinciliğe layık görülmem benim için çok sevindirici. Her yönden harika ve bize her türlü imkanı sağlayan üstelik bize bu imkanları sağlarken bizden sadece başarı bekleyen bir okuldan mezun olmak gerçekten gurur verici” sözlerine yer verdi.

Kubilay Elmacı ’nın konuşması için tıklayınız

Kubilay Elmacı’nın ardından 141. dönem temsilcisi Esat Akbulut söz alarak “Bu okuldan mezun olsak dahi aramızdaki kardeşlik, dostluk duyguları hiçbir zaman tükenmeyecek. Arkadaşlarım adına size söz veriyorum ki bir evren kadar sonsuz olan arkadaşlık bağlarımız hiçbir zaman kopmayacak” dedi. Esat Akbulu'un konuşması için tıklayınız

Mezuniyetin son konuşmasını ise İlköğretim Müdürü Gülay Hacıoğlu yaptı. Hacıoğlu, mezun ettiği öğrencilerine seslenerek  “Dönem olarak kendinizi ‘çok ilginç insanlar’ olarak tanımladınız. Evet her biriniz çok farklı özelliklere sahip öğrencilerimdiniz. Sizler gibi farklı özelliklere sahip nitelikli gençlerle birlikte olmak, gelişiminizi izlemek ve bu gelişimde katkıda bulunmak beni her zaman heyecanlandırdı. Sizleri Darüşşafaka Lisesi’nde yeni dostluklara ve başarılara uğurlarken yaşamınızda yine “çok ilginç insanlar” olarak fark yaratmanızı diliyorum” dedi. Gülay Hacıoğlu'nun konuşması için tıklayınız

Tören tüm öğrencilere diplomalarının takdim edilmesiyle sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?