136. Dönem Mezunları Diplomalarını Aldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 136.dönem mezuniyet töreni, 16 Haziran 2009’da Darüşşafaka TİM Show Center’da gerçekleşti. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. “2000’den 2009’a” isimli barkovizyon gösteriminde 2009 mezunlarının 2000 yılında Okul’a ilk ayak bastıkları yıllar ve bu zamana nasıl geldikleri gösterildi. Kariyer günleriyle geleceğini planlayan, bir yandan sıkı bir şekilde ÖSS’ye hazırlanan, akademik hayatta olduğu kadar kültürel faaliyetlerde de etkin rol oynayan ve hepsinin yanında eğlenmeye de zaman ayıran Darüşşafakalıların fotoğrafları izleyenleri etkiledi.


         Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın, öğrencilere yaşam yolculuklarında açacakları yeni sayfada başarılar dileyerek sözü Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’a bıraktı. Yıldırım, 136.dönem mezunlarına üniversite hayatları ve onu izleyecek kariyer dönemlerinde Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Darüşşafakalılar Derneği’nin daima yanlarında olacağını belirterek başarılar diledi. (Zekeriya Yıldırım’ın konuşma metni için tıklayın .)


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Okul 3.' sü İlke Şener.

Darüşşafaka’yı bu önemli gününde yalnız bırakmayan Sarıyer Kaymakamı Sadettin Yücel, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan da mezunlara başarılar dilediler.

Zekeriya Yıldırım “Cemiyetimizin kaynak geliştirme çalışmaları çerçevesinde geçtiğimiz yıl başlattığımız “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” projesi kapsamında toplam bağışı bir milyon TL yi geçen bağışçılarımız “kurucu bağışçı” statüsü kazanıyor. İş Bankası desteği “81 ilden 81 çocuk projesi” ile 10 yılda 100 milyon dolarlık bir toplama erişecek. Projenin daha ilk yılında İş Bankası “kurucu bağışçı” limitini aştı. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz” dedi ve Çimenbiçer’e Cemiyet şükran plaketini sundu.


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve T. İş Bankası Yönetim Kurulu
Başkanı Caner Çimenbiçer.

136.dönem mezuniyet töreninin onur konuğu, T.İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer idi. Çimenbiçer, “81 ilden 81 çocuk” projesi ile Darüşşafaka ve İş Bankası işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek mezunlara ışık tutan konuşmasıyla alkışlandı. (Caner Çimenbiçer’in konuşma metni için tıklayınız .) Konuşmanın ardından Türkçe Matematik alanı 1.’si Damla Fidan teşekkür plaketini Çimenbiçer’den almanın gururunu yaşadı.


T.İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer ve Türkçe Matematik alanı 1.’si Damla Fidan

Zekeriya Yıldırım, başarılarıyla öne çıkan öğrencileri sahneye davet ederek; Okul 2.’si Onur Ahmet’e ve Okul 3.’sü İlke Şener’e, ayrıca Fen alanı 1.’si ve Okul 1.'si Ayşe Candayan’a ödüllerini verdi.

Okul 1.'si Ayşe Candayan'a birincilik plaketini ise Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan verdi.


Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan ve Okul 1. 'si Ayşe Candayan

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Türkçe Bölüm Başkanı Gülsün Kaya ve Öğrenci Birliği Başkanı Tamer Işıtır’ın duygu dolu konuşmalarının ardından Darüşşafaka Lisesi Müdürü Refik Kıvanç, mezun olan 41 öğrenci’yi takdim ederek tek tek sahneye davet etti. 2009 mezunları diplomalarını Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, öğretmenleri ve “en kıdemli Darüşşafakalı” Halit Ziya Yılmayan’dan (DŞ ’40) aldılar.


En kıdemli Darüşşafakalı” Halit Ziya Yılmayan.

Büyük bir coşkuyla söylenen Darüşşafaka Marşı’nın ardından mezunlar keplerini havaya attılar.Mezunlarımızı en içten dileklerimizle kutlar, başarı dolu bir gelecek dileriz.

Tüm Haberlere Göz Atın