135. Dönem Mezuniyet Töreni

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 17 Haziran 2008'de Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti.Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. “1999’dan 2008’e” isimli sinevizyonda 2008 mezunlarının 1999’da okula ilk ayak bastıkları yıllar ve bu zamana nasıl geldikleri gösterildi. Kariyer günleriyle geleceğini planlayan, bir yandan sıkı bir şekilde ÖSS’ye hazırlanan, akademik hayatta olduğu kadar kültürel faaliyetlerde de etkin rol oynayan ve hepsinin yanında eğlenmeye de zaman ayıran Darüşşafakalıların fotoğrafları izleyenleri bir hayli etkiledi.Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’ın duygu dolu konuşmalarının ardından Okul 1.’si Serhat Ural, Okul 2.’si Mahmut Can Koska ve Okul 3.’sü Bulut Gök’e Darüşşafaka Cemiyeti özel ödülleri takdim edildi. Darüşşafaka Lisesi Müdürü Refik Kıvanç konuşmasının ardından mezun olan 38 öğrenciyi teker teker sahneye davet etti. 2008 mezunlarına diplomalarını Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ve öğretmenleri verdi.Okul 1.sine ödülünü Sarıyer Kaymakamı Mehmet Ersoy takdim etti. Okul 1.’si Serhat Ural ve 2.’si Mahmut Can Koska birer konuşma yaptı. 135. Dönem’in mezuniyet yemini şöyle oldu:

Dokuz yıl önce “Eğitimle Yaşamlarımızı Değiştirmek” için geldiğimiz bu yuvadan sorumluluklarımızın bilincinde; Darüşşafaka’nın, ülkemizin ve dünyanın geleceğine sahip çıkmaya hazır bireyler olarak mezun oluyoruz. Darüşşafaka’da kazandığımız tüm değerleri yaşatmaya ve sürdürmeye söz veriyoruz.Türkiye Bilimler Akademisi Üyesi Bozkurt Güvenç mezunlara ışık tutan konuşmasıyla ayakta alkışlandı.
 
Darüşşafaka Lisesi felsefe öğretmeni Okan Uzelli, aynı zamanda bir Darüşşafaka mezunu olarak ‘kardeş’lerinin heyecanına ortak oldu ve onlar için iyi dileklerini sunan bir konuşma yaptı.
 
Büyük bir coşkuyla söylenen Darüşşafaka Marşı’nın ardından mezunlar keplerini havaya attılar...
 
Mezunlarımızı en içten dileklerimizle kutlar, başarı dolu bir gelecek dileriz.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?