130 Darüşşafakalı 5. sınıf öğrencisi, Kitapcan'la okuyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Bugüne kadar Darüşşafaka Ortaokulu'nun 553 öğrencisine D&R mağazalarından diledikleri kitapları satın alma olanağı tanıyan Kitapcan Kampanyası'nın son destekçileri TAV Havalimanları Holding, Erbel Mümessillik, TWIGY-Terteks Tekstil, Gürsel Turizm ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı İNCİVAK oldu. Onlar, Darüşşafaka’ya bu eğitim-öğretim yılında yeni başlayan 130 öğrencinin Kitapcan kartlarına kavuşmasını sağladı. 

Öğrencilere kitapçıya gitme, kendi kitabını seçme, kendi kitaplığını oluşturma ve her şeyden önemlisi kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen ve 1970 yılı Darüşşafaka Lisesi mezunu, bankacı Bülent Şenver’in kuruduğu Herkese Kitap Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen "Kitapcan Velilerini Arıyor" kampanyası, yeni destekçilerle yoluna devam ediyor.

Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver Daçkalı öğrencilerle...

Kampanya kapsamında destek veren TAV Havalimanları Holding, Erbel Mümessillik, TWIGY-Terteks Tekstil, Gürsel Turizm ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı İNCİVAK, 5. sınıfları Kitapcan kartı sahibi yaptı.

Öğrenciler, bundan böyle her ay 50 TL para yüklenecek kartlarıyla D&R mağazalarında istedikleri kitabı alabilecek.

Darüşşafaka 5. sınıf öğrencileri, 14 Ekim Çarşamba günü Mete Yılmaz Salonu'nda düzenlenen törenle Kitapcan kartlarını aldı. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ile Herkese Kitap Vakfı Başkanı Bülent Şenver'in ev sahipliğinde gerçekleşen törene; TAV Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü Bengü Vargül ile Kurumsal Etkinlik Yönetimi Müdürü Sıla Usta, Erbel Mümessillik Muhasebe Müdürü Bülent Salman, TWIGY-Terteks Tekstil’in Sahibi Sinan Öncel, Gürsel Turizm’in Sahibi Hürer Fethi Gündüz ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı İNCİVAK İnsan Kaynakları Yöneticisi Serkan Pekertan ve 5. sınıf öğrencileri katıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver

Tekin: "553 öğrencimiz Kitapcan kartı sahibi oldu"

Törende konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, birinci yılını geride bırakan projenin Darüşşafaka’nın 553 öğrencisini Kitapcan kartı sahibi yaptığını belirterek, öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı kazanmasına katkılarından dolayı Herkese Kitap Vakfı’na teşekkür etti.

Şenver: "Türkiye’de günde ortalama sadece 59 saniye kitap okunuyor"

Türkiye'de kitap okuma alışkanlığının durumuna ilişkin bir sunum yapan Bülent Şenver, "Türkiye’de günde ortalama 5 saat TV izlenirken sadece 59 saniye kitap okunuyor. Kitap, temel ihtiyaçlar sıralamasında 236. sırada yer alıyor. Kitapcan projesiyle bunu değiştirmeyi hedefliyoruz. Siz çok kitap okuyacaksınız ki ülkemizin ortalaması yükselsin" diye öğrencilere seslendi.

Öğrencilere bankaların nasıl çalıştığıyla ilgili bilgilendirici ve eğlenceli bir sunum da yapan Şenver, hem bankacılık hem Kitapcan kartları hakkında onlardan gelen soruları tek tek yanıtladı. 

Törenin sonunda Darüşşafakalı öğrencilerin "Kitapcan Velisi" olan TAV Havalimanları Holding (5/A sınıfı), Erbel Mümessillik (5/B sınıfı),  TWIGY-Terteks Tekstil (5/C sınıfı),  Gürsel Turizm (5/D sınıfı) ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı İNCİVAK'a (5/E sınıfı)  teşekkür sertifikaları takdim edildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?