Malike Bayülken ve Necmiye Altuğ, Darüşşafakalı öğrencilerin geleceğini aydınlattı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka’ya bağışta bulunarak çocuklarımızın yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırseverlere sertifikaları törenle sunuluyor.

Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçısı Malike Bayülken ve Ortaokul Veli Bağışçısı Necmiye Altuğ’a sertifikaları, 13 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen Yönetim Kurulu toplantısında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş tarafından sunuldu.

Malike Bayülken ve Talha Çamaş

Darüşşafaka’nın vasiyet ve Maltepe Rezidans bağışçısı Malike Bayülken, vasiyeti içerisinde bulunan varlığının büyük kısmını hayattayken bağışladı. Darüşşafaka'ya gönülden bağlı olan Malike Bayülken, yapmış olduğu bağışla 10 öğrencinin Darüşşafaka’daki eğitimi boyunca eğitim giderlerini karşılayarak Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçısı oldu. 

Necmiye Altuğ ve Talha Çamaş

Yakın tarihte kaybettiği eşi Nurettin Mahir Altuğ ile birlikte Maltepe Rezidans bağışçısı olan Necmiye Altuğ, düzenli bağışlarıyla 5 öğrencinin ortaokul eğitim giderlerini karşılayarak Ortaokul Veli Bağışçısı oldu. Necmiye Altuğ, Darüşşafaka'ya gönülden bağlı olduğunu her fırsatta dile getirirken desteklerine de devam ediyor.

Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek olarak 152 yıllık "eğitimde fırsat eşitliği" misyonuna güç katan Malike Bayülken ve Necmiye Altuğ’a en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?