“10kız10yıl” projesine destek yağıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye’nin önde gelen gazetelerinin Ekonomi Yazarları, 40 yıl önce Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda eğitim alma fırsatına sahip olmuş kızlar tarafından gerçekleştirilen “10kız10yıl” projesi için ekran başına geçti.

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Darüşşafaka’ya kızların alınmasının 40. yıl dönümü olması vesilesi ile Darüşşafaka’da eğitim imkanına sahip olmuş kız öğrenciler okullarına vefa borçlarını ödemek için proje geliştirdiler. Tüm geliri yapılan bağışlar ile sağlanan Darüşşafaka’da daha fazla kız çocuğunun kendileri gibi kaliteli eğitim fırsatına kavuşmasını sağlamak için Darüşşafakalı Kızlar 40. Yıl Kampanyası’nı başlattılar.

Türk Dil Kurumu dahil, birçok kurum tarafından ödüllendirilen, Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan, İhsan Varol’un sunduğu yarışma programı Kelime Oyunu  4-9 Nisan 2011 tarihleri arasında Darüşşafaka’ya destek  için yayınlandı.

 

1 kızın 10 yıllık eğitim masrafı karşılanacak

Bloomberg HT  Genel Yayın Yönetmeni Prof Dr. Kerem Alkin, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürü Ercan İnan, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Bağımsız  Ekonomi Yazarı Osman Şenkul’un katıldıkları programda Darüşşafaka yararına bilgilerini yarıştırdı. Yarışmanın ilk günü birinci gelen Ercan İnan 9 Nisan’daki finalde yarışma hakkını elde etti.  Eski kelime oyunu rekortmenlerinden Şebnem Girginer final gecesinin birinci olurken, yarışma ödülü olarak elde edilen gelir  “10yıl10kız” projesine aktarıldı.

"10yıl10kız” projesinin hedefi, 2011-2012 eğitim yılında Darüşşafaka’da eğitime başlayacak 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim bedeli olan 1 milyon TL’ye ulaşmak.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?