1.000’e yakın eğitim sevdalısı Darüşşafaka için kıtaları aştı

 ›  Haberler  › ↓ 

41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda 1.000’e yakın eğitim sevdalısı Darüşşafaka Cemiyeti için koştu. Organizasyon kapsamında bağışlar, 18 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Darüşşafaka Cemyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem (DŞ'82), Eski Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen (DŞ'74)

Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip Vodafone İstanbul Maratonu’nun 41’incisi, 3 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleşti. Büyük bir katılıma sahne olan organizasyonda, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından başlatılan “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyası da büyük ilgi gördü.

Oyuncu Çağlar Çorumlu

Aralarında iş, sanat ve spor camiasından çok önemli isimlerin de bulunduğu 1.000’e yakın koşucu, Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek vermek için koşarken, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem(DŞ’82), Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu, Cemiyet çalışanları ve Darüşşafaka öğrencileri de maratonda yerlerini aldı. Darüşşafaka Ortaokul öğrencilerinden oluşan perküsyon ekibi de koşuculara destek olmak için Karaköy’de perküsyon dinletisi yaptı.

Darüşşafaka Ortaokulu Perküsyon Ekibi
2 milyon TL’lik hedefe “adım adım”

Darüşşafaka Cemiyeti tarafından başlatılan destek kampanyasına 1,7 milyon TL’nin üzerinde bağış yapılırken, maraton kapsamında bir STK’ya yapılan en yüksek bağış oranına da ulaşılmış oldu. Organizasyon kapsamında bağışlar, 18 Kasım tarihine kadar devam edecek. Darüşşafaka Cemiyeti tarafından belirlenen 2 milyon TL’lik bağış hedefiyle, bu yıl okula başlayan 122 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarına destek olunması amaçlanıyor.

37 kurum “eğitimde fırsat eşitliği” için koştu
Yeşilova Holding Koşu Takımı

Öte yandan Türkiye’nin önde gelen şirketleri de Vodafone İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek verdi. Akbank, Akenerji, Allianz, AvivaSa, Bekaert, Bites Savunma ve Havacılık, Cemre Trafik Müşavirliği, Citibank, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Defacto, Gliead İlaç, Green&Black Marine Logistics, Günsan Elektrik, Hayat Anel, ING, iDisplay, İzmir Ekonomi Üniversitesi Karaoğlu Peyzaj, Kibar Holding, MAPFRE, McKinsey, Oyak Maden Metalürji Grubu, Philips Türkiye, Projenet Yazılım, QNB Finansbank, Ray Sigorta, Sabancı Holding, Somerset Maslak İstanbul, Sovos Foriba, TAV Havalimanları, Tetra Pak, TTS Lojistik, Vakıfbank, VNGRS, Yeşilova Holding ve Yıldız Teknik Üniversitesi söz konusu organizasyonda Darüşşafaka Cemiyeti için koşarak eğitimde fırsat eşitliği misyonuna katkıda bulundu.

Tav Havalimanları Koşu Takımı

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla çıktıkları yolda tek bir kuruşun bile kendileri için büyük öneme sahip olduğunun altını çizerken, “Bu yolculukta bizlere destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Darüşşafaka Cemiyeti olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin toplumsal kalkınmasına elimizden gelen her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz,” dedi.

Sabancı Holding Koşu Takımı

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?