Ahmet Rasim Anısına…

 ›  Haberler  › ↓ 

10. "Ahmet Rasim Yaşıyor!" Köşe Yazısı Yazma Yarışması sonuçları 6 Haziran’da TİM Gösteri Merkezi Fettah Aytaç Salonu'nda yapılan ödül töreninde açıklandı.

Darüşşafaka Ortaokulu tarafından geleneksel olarak düzenlenen köşe yazısı yazma yarışması Darüşşafaka mezunu gazeteci-yazar Ahmet Rasim’in anısını yaşatmak; öğrencileri çevrelerinde, ülkemizde, dünyamızda yaşananlar konusunda duyarlı kılmak, farkındalıklarını artırmak ve yazma becerilerinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu yıl yarışmaya İstanbul’daki ortaokullardan ve Darüşşafaka Ortaokulu'ndan çok sayıda öğrenci köşe yazılarıyla katıldı. Darüşşafaka Ortaokulu öğrencilerinin yazıları kendi içinde ayrıca derecelendirildi.

Kendileri de Darüşşafakalı olan Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Figen Atalay ve Gazeteci Funda Özkan’dan oluşan seçici kurul üyeleri; ilk üç dereceyi belirledi.

İstanbul Ortaokulları Birincisi Özel Feriköy Ermeni Ortaokulu’ndan  “Çalakalem yaz” başlıklı yazısıyla Ari Arman Kayaoğlu; Darüşşafaka Ortaokulu Birincisi ise “Gözlerimden Utanırdım” başlıklı yazısıyla Yağmur Ünaldı oldu.

Yarışma sonuçlarını öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız.

Sonuçların yer aldığı 10. "Ahmet Rasim Yaşıyor!" Köşe Yazısı Yazma Yarışması Anı Gazetesine buradan ulaşabilirsiniz.
 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?