Yetenek Atölyeleri

Darüşşafaka, Türkiye’nin farklı illerinden gelen, yaşları 10 ile 18 arasında değişen öğrencileri için hem bir okul hem de bir yuva… Öğrenciler, 7 gün 24 saatlerini geçirdikleri Darüşşafaka’da yalnızca iyi bir eğitim almakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal ve kültürel becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam da buluyor. 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerinin yeteneklerini saptamak için her yıl öğrencilerine yetenek testi uyguluyor. Test sonuçları, öğretmen, veli ve öğrenci görüşmeleri sonrasında da öğrenciler, ilgi ve yeteneklerine göre atölye çalışmalarına yönlendiriliyor.
Yetenek Atölyeleri Klasik kulüp anlayışından çıkarak yetenek temelli atölyelere yerleştirilen öğrenciler; bu atölyelerde tasarım, beceri gibi yetilerini geliştirebiliyor. Öğrenciler; FLL Robot, FRC Robot, FTC Robot, 3D Tasarım ve Baskı, Münazara, Sinema, Girişimcilik, Akıl Oyunları, Maker, Arduino, Yaratıcı Drama, Tiyatro, Sinema, Felsefe, Cooking, JMUN, Erasmus, Futbol, Basketbol, Yoga, Voleybol gibi yetenek atölyelerinde profesyonelce eğitim alıyor.  Her öğrencinin bireysel takibi yapılıyor ve ilgili alanlarında ilerlemeleri için öğrencilere tüm olanaklar sunuluyor. 
Ayrıca öğrencilerin yaptıkları çalışmaların sonuçları daha sonraki kariyer yönlendirmelerinde ve meslek seçiminde önemli bir unsur olarak kullanılıyor. Bu çerçevede oluşturulan kariyer ofisi, öğrencilerimizin yeteneklerini 5. sınıftan itibaren takip ederek, bir kariyer dosyası oluşturuyor. 

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?