Akademik Hayat | Eğitim Kurumları

Ortaokul

Akademik Hayat | Eğitim Kurumları

Öğrencilerini Türkiye genelinde yapılan genel yetenek, Türkçe ve matematik alanlarında başarıyı ölçen Darüşşafaka Giriş Sınavı ile kabul eden Darüşşafaka Ortaokulu, bugün 400’den fazla öğrencisine, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonundan ödün vermeden nitelikli eğitim sunuyor. Darüşşafaka Ortaokulu, akademik kadrosuyla yüksek standartlarda eğitim vermenin yanı sıra öğrencilerine potansiyellerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için en iyi ortamı sağlıyor; onların bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek amacıyla farklı programlar ve yetenek atölyeleri uyguluyor.

Darüşşafaka Ortaokulu; öğrencilerinin değerlerle ve kültürel açıdan donanımlı, sosyal iletişim ve yaşam becerileri güçlü, sorumluluk sahibi, sorgulayabilen, yaratıcı bireyler olmalarına da en az akademik başarı kadar önem veriyor.

Lise

Akademik Hayat | Eğitim Kurumları

Darüşşafaka Lisesi, Darüşşafaka Sınıf Geçme Yönetmeliği’ne göre başarılı olan Darüşşafaka Ortaokul öğrencilerini kabul ediyor. Güçlü akademik kadrosuyla Darüşşafaka Lisesi, öğrencilerini akademik yönden tam donanımlı olarak bir üst eğitim kurumuna hazırlarken aynı zamanda 21. yüzyıl becerileri kazanmış, yeteneklerinin farkında, Darüşşafaka değerleriyle bir bütün, ülke ve vatan sevgisine sahip, Atatürk ilkelerine bağlı, evrensel değerleri özümsemiş bireyler olarak hayata hazırlıyor.

Ülkemizin en iyi yabancı dil eğitimi veren liseleri arasında yer alan Darüşşafaka Lisesi, matematik ve fen derslerini uluslararası bilim dili olarak kabul gören İngilizce ile işliyor.

Darüşşafaka Lisesi bir yandan öğrencilerini Türkiye’nin en iyi üniversitelerine hazırlarken diğer yandan da her birini 21.  yüzyıl yetkinlerine sahip, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı, yeteneklerinin farkında, entelektüel meraklılıkla beslenen, sanatı, sporu hayatının bir parçası haline getirmiş gençler olarak yetiştiriyor.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?