Sıkça Sorulan Sorular

 ›  Bağış  › ↓ 

Evet. Detaylı bilgiye, Adak Bağışı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kütüphane Yönetimimiz, "Koleksiyon Geliştirme Politikası İlkeleri"nde belirlenen esaslara göre kitap bağışlarını kabul etmektedir. Bağışlanması düşünülen kitapların uygunluğunu öğrenmek amacıyla +90 212 939 2800 #2475 veya bagis@darussafaka.org'dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanılmış kıyafet kabul etmiyoruz.

Cemiyetimize ne kadar bağış yapıldığı, bu bağışların nasıl değerlendirildiği, çocuklarımızın eğitim ve diğer giderlerinin ne kadar olduğunu, her yıl faaliyet raporlarımızda kamuoyuyla paylaşıyoruz. Faaliyet raporlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

6698 No'lu Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği bireysel bağışçılarımızın isimlerini yayınlanmıyoruz. 6698 Kişisel Verileri Koruma Kanunu aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal bağışçılarımızı ise aksi talep edilmedikçe web sitemizde paylaşıyoruz. İletişim ve gizlilik tercihlerinizi değiştirmek için +90 212 939 2800 #2495 veya bagis@darussafaka.org’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rezidansa girerken yapacağınız bir kerelik bağış karşılığında ömür boyu ücretsiz sağlık, yeme-içme, temizlik hizmetleri alıyor ve rezidanstaki tüm sosyal ve kültürel aktivitelerden yararlanabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için lütfen Rezidans sayfalarımızı ziyaret ediniz.

Anlaşmalı özel hastanelerde indirim ve acil durumlarda ambulans hizmeti alınmasını temin ediyoruz. Vefat durumunda tüm dini kuralların yerine getirilmesini, düzenli kabir bakımının yapılmasını ve Kadir Gecesi'nde mevlit okutulmasını sağlıyoruz.

Tüm operatörlerden "bağış", "eğitim", "daçka", "umut" veya "okul" yazıp 1863'e SMS atarak 10 TL değerinde bağış yapabilir, "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonumuza destek olabilirsiniz.

Bu servis faturalı hatlar için geçerli olup, operatörler tarafından hizmet bedeli alınmamaktadır.

31.03.2005 tarih ve 25772 sayılı Resmi gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı Dernekler Yönetmeliği’nin gelir ve gider belgelerine ilişkin 38. maddesi uyarınca, Dernek gelirlerinin bankalar aracılığıyla tahsili halinde banka tarafından düzenlenen dekont veya hesap özeti gibi belgeler alındı belgesi yerine geçmektedir. İlgili yönetmelik için lütfen buraya tıklayınız.

Bu yönetmelik çerçevesinde Cemiyetimiz, çevresel sürdürebilirlik ilkelerine de uyum sağlamak amacıyla, 1 Nisan 2014 tarihi itibarıyla, 10.000 TL'nin altındaki bağışlar için e-postası bulunan bağışçılara ayrıca bir matbu gönderim yapmayacaktır.

Veritabanında e-postası bulunmayan bağışçılarımız ise, eğer adres bilgileri mevcut ise, 500 TL ve üzeri bağışları için matbu bildirim almaya devam edeceklerdir.

E-posta bildirimlerimiz bağış tarihini takip eden ilk iş günü yapılmakta olup, talep edilmesi halinde matbu bildirim de yapılabilmektedir.

Kesilmesini önlediğiniz her bir ağaç adına şükranlarımızı sunarız.

İletişim ve gizlilik tercihlerinizi değiştirmek, iletişim bilgilerinizi güncellemek ve diğer talepleriniz için:

İletişim Bilgileri
Telefon:    +90 212 939 2800 #2496  
E-Posta:   bagis@darussafaka.org  

Gelir Vergisi Kanununun 89. maddesinin birinci fıkrasının 4.bendine göre kamu yararına çalışan dernekler ve Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara yıllık toplamı beyan edilecek gelirin % 5'ini (kalkınmada öncelikli yöreler için % 10'unu) aşmamak üzere, makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımlar.

Kurumlar Vergisi Kanunun 10/1-c  maddesine göre Genel ve özel bütçeli kamu idarelerine, il özel idarelerine, belediyelere ve köylere, Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara ve kamu yararına çalışan dernekler ile bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetinde bulunan kurum ve kuruluşlara makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımların toplamının o yıla ait kurum kazancının % 5'ine kadar olan kısmı.

Detaylı Bilgi için:
Telefon:    +90 (212) 939 2800  #2475  
E-Posta:   bagis@darussafaka.org  
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?