Sıkça Sorulan Sorular

Adak kurban bağışında bulunabilir miyim?

Evet. Detaylı bilgiye, Adak Bağışı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kitaplarımı size bağışlayabilir miyim?

 Kütüphane Yönetimimiz, "Koleksiyon Geliştirme Politikası İlkeleri"nde belirlenen esaslara göre kitap bağışlarını kabul etmektedir. Bağışlanması düşünülen kitapların uygunluğunu öğrenmek amacıyla +90 +90 212 939 2800 #2475 veya bagis@darussafaka.org'dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanılmış kıyafet bağışı kabul ediyor musunuz?

Kullanılmış kıyafet kabul etmiyoruz.

Kullanılmış eşya kabul ediyor musunuz?

Kullanılmış eşya bağışları kurumlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirilmektedir. Bağışlamak istediğiniz eşyalarla ilgili olarak +90 212 939 2800 #2494 / 2475 veya bagis@darussafaka.org’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bağışımın doğru kullanıldığına nasıl emin olabilirim?

Cemiyetimize ne kadar bağış yapıldığı, bu bağışların nasıl değerlendirildiği, çocuklarımızın eğitim ve diğer giderlerinin ne kadar olduğunu, her yıl faaliyet raporlarımızda kamuoyuyla paylaşıyoruz. Faaliyet raporlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bağış yapanların isimlerini duyuruyor musunuz?

Evet, aksi talep edilmedikçe tüm bağışçılarımızın isimlerini web sitemizde paylaşıyoruz. İletişim ve gizlilik tercihlerinizi değiştirmek için +90 212 939 2800 #2496 veya bagis@darussafaka.org’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rezidanslar bağışçılara ne gibi hizmetler veriyor?

Rezidansa girerken yapacağınız bir kerelik bağış karşılığında ömür boyu ücretsiz sağlık, yeme-içme, temizlik hizmetleri alıyor ve rezidanstaki tüm sosyal ve kültürel aktivitelerden yararlanabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için lütfen Rezidans sayfalarımızı ziyaret ediniz.

Vasiyet bağışçılarınız için ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Anlaşmalı özel hastanelerde indirim ve acil durumlarda ambulans hizmeti alınmasını temin ediyoruz. Vefat durumunda tüm dini kuralların yerine getirilmesini, düzenli kabir bakımının yapılmasını ve Kadir Gecesi'nde mevlit okutulmasını sağlıyoruz.

SMS ile bağış yapabilir miyiz?

Tüm operatörlerden BAĞIŞ yazıp 1863'e SMS atarak 5 TL değerinde bağışınızla “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuza destek olabilirsiniz. Bu servis faturalı hatlar için geçerli olup operatörler tarafından herhangi bir hizmet bedeli alınmamaktadır.