Teknosa

 ›  Bağış  ›  Destekçilerimiz  ›  Proje Ortaklarımız  › ↓ 
Teknosa, Darüşşafakalı öğrencilerin tasarımlarını ambalaj kağıdına dönüştürdü

Teknosa mağazalarından satın alabileceğiniz Darüşşafaka ambalaj kağıtları ile “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuza siz de destek olabilirsiniz. 

Teknosa, 2009 yılında Darüşşafakalı öğrencilerin yaratıcılığını ürüne dönüştüren farklı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 5 Aralık 2009 tarihinde startı verilen proje kapsamında Daçkalı öğrenciler tasarımcı Emre Senan ile bir araya geldi.  Öğrenciler, Senan’ın yönlendirmesiyle hayallerini kâğıda döktü ve farklı malzemeler kullanarak birbirinden ilginç desenler yarattı. Senan tarafından dijital ortama aktarılan tasarımlar arasından seçilenler,  hediyelik ambalaj kâğıdı haline getirildi. Darüşşafakalı öğrencilerin tasarımlarından oluşan hediyelik ambalaj kâğıtlarını Türkiye genelindeki mağazalarında satışa sunan Teknosa, elde edilen geliri Darüşşafaka’ya bağışlamayı sürdürüyor.

Teknosa, ayrıca 2010 yılının Sevgililer Günü’nde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda eğitim gören öğrencilerin yaptığı desenlerle tasarlanan 50, 100 ve 250 TL tutarındaki Teknosa Hediye Kartları'nı oluşturdu ve satılan her hediye kartından elde edilen gelirin yüzde 1’lik bölümünü Darüşşafaka’ya bağışladı.

Proje deyince, yaratıcılığın sınırı yok! Beraber düşünmeye başlamak için önerilerinizi görüşmek isteriz.

İletişim
Adres:   Darüşşafaka Cad. No. 14 Maslak 34457 Sarıyer / İSTANBUL    
Telefon:     +90 212 939 2800 #2475    
E-Posta:   darussafaka@darussafaka.org    
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?