TAV Havalimanları

 ›  Bağış  ›  Destekçilerimiz  ›  Proje Ortaklarımız  › ↓ 
TAV Grubu'ndan Darüşşafakalı öğrencilere destek

TAV Grubu çalışanlarıyla Darüşşafakalı öğrenciler 2012 yılında yürüttükleri ortak bir çalışmayla “Benim İşim, Benim Okulum” isimli bir fotoğraf sergisi düzenlediler. 

“Benim İşim, Benim Okulum” sergisi, TAV Atölye Fotoğrafçılık Kulübü’nün 17 üyesi ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Fotoğraf Kulübü’nden 20 öğrencinin altı aylık çalışması sonucunda ortaya çıktı.

Proje kapsamında ilk olarak Darüşşafaka öğrencileri İstanbul Atatürk Havalimanı’nı iki gün boyunca ziyaret etti. Öğrenciler bu ziyaretlerinde havalimanını ve terminaldeki farklı kareleri fotoğraflarken, havalimanı işletmeciliğinin tüm alanlarını görebilme imkânı buldular. Ardından TAV Atölye üyeleri, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na giderek öğrencilik yıllarına geri dönüp, farklı fotoğraflar çektiler. Okulun sanat atölyeleri, kütüphanesi, spor salonu ve farklı pek çok alanında fotoğraf çekimi gerçekleştirdiler.

Çekilen fotoğraflardan oluşan “Benim İşim, Benim Okulum” sergisi, 9 Ekim 2012 tarihinde TAV Galeri İstanbul’da düzenlenen bir törenle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ziyarete açıldı.

2014 yılında Soma'da yaşanan elim kaza sonrasında Darüşşafaka Soma Bağış Fonu hakkında şirket içi bilgilendirme yaparak çalışanlarıyla birlikte bu fonumuza da değerli katkılar sunan TAV Grubu, Darüşşafaka Velilerini Arıyor programı kapsamında Çifte Diplomalı Mezunlarımız arasına katıldı.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?