Sezen Aksu

Sezen Aksu'dan Darüşşafaka yararına konser

Sezen Aksu, 3 Aralık 2008’de TİM Show Center’da en güzel şarkılarını Darüşşafakalı çocuklar yararına söyledi. Sezen Aksu ve orkestrasının hiçbir bedel talep etmeden sahne aldığı konserden elde edilen gelir Darüşşafaka Cemiyeti’ne “Eğitimle Değişen Yaşam” projesini desteklemek için bağışlandı.

Darüşşafaka yararına düzenlenen konserde dinleyicileriyle buluşan Sezen Aksu, birbirinden güzel şarkıları ve hayranlık uyandıran sahne performansıyla dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Sezen Aksu, konserde sözlerini 22 yaşındayken yazdığı “Çocuk” adlı şarkıyı gece için özel olarak repertuvarına alarak seslendirmesi oldu. Şarkının, “Kim olursa anan baban sorumluyum onlar kadar senden… Adını hiç bilmesem bile benim öz be öz çocuğumsun sen” sözleri salondaki herkesi duygulandırdı.

Bir grup Darüşşafaka öğrencisi, Sezen Aksu şarkılarından ilham alarak yaptıkları tabloyu sanatçıya hediye etti. Sahnede, gençlik fotoğraflarının da yer aldığı tabloyu alan Sezen Aksu, duygularını “konuşmaya başlarsam ağlayacağım, size içeride teşekkür edeyim.“ diyerek ifade etti.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?