P&G Türkiye

 ›  Bağış  ›  Destekçilerimiz  ›  Proje Ortaklarımız  › ↓ 
P&G Türkiye ile çocuklarımızın hayalleri gerçek oldu

P&G Türkiye, Darüşşafaka ile 2009'da geleceğin liderlerini yetiştirmeyi ve onların hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen "Hayalden Gerçeğe” adlı uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

P&G Türkiye, "Hayalden Gerçeğe” projesiyle, sanattan spora, bilimden kültüre farklı dallarda çocuklara içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarma imkânı sundu. Bu kapsamda proje geliştirme ve liderlik niteliklerini güçlendirici eğitimlerden geçen Darüşşafaka öğrencileri Türkiye’deki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşacak projeler üretti.

3 Kasım 2009’da Darüşşafaka’da düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna anlatılan proje kapsamında Daçkalıların ilk hayali, 2010 yılında Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu’nun açılmasıyla gerçekleşti. Tüm öğrencilerin kullanımına açık olan ve bir yıl içinde Türkiye’nin dört bir yanından 10 bini aşkın öğrenciyi ağırlayan Planetaryum ile binlerce çocuk gökyüzünü keşfetti.

Proje kapsamında Darüşşafakalı çocukların ikinci hayali de gerçek oldu. Türkiye’nin kültürel değerlerini geleceğe aktarma isteyen Daçkalıların bu hayali, İstanbul, Mardin, Hasankeyf, Amasra ve Safranbolu’ya düzenlenen gezilerle gerçekleşti. Farklı bölgelerden çocukların da katıldığı bu gezilerle çocuklar, Türkiye’nin kültürel değerlerini fotoğraf karelerine taşıdı ve çocukların objektifinden yansıyan Türkiye kareleri, Hayalden Gerçeğe - Geleceğe Miras Fotoğraf Sergisi ile kamuoyuyla buluştu.

Darüşşafaka’da eğitimin düzenli destekçilerinden biri olan P&G, 2014 yılında Soma'da yaşanan elim kaza sonrasında Darüşşafaka Soma Bağış Fonu hakkında şirket içi bilgilendirme yaparak çalışanlarıyla birlikte bu fonumuza da değerli katkılar sağlamıştır.

Proje deyince, yaratıcılığın sınırı yok! Beraber düşünmeye başlamak için önerilerinizi görüşmek isteriz.

İletişim
Adres:   Darüşşafaka Cad. No. 14 Maslak 34457 Sarıyer / İSTANBUL    
Telefon:     +90 212 939 2800 #2495    
E-Posta:   bagis@darussafaka.org​    
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?