Nilüfer

Darüşşafaka'nın 150. yılında Nilüfer, şarkılarını eğitimde fırsat eşitliği için söyledi.

Türkiye’nin güçlü seslerinden Nilüfer, 29 Kasım 2013 tarihinde TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen bağış konserinde şarkılarını “eğitimde fırsat eşitliği” için söyledi. Darüşşafaka’nın 150. kuruluş yılında sahne alan Nilüfer, Darüşşafakalı çocuklardan oluşan koroyla birlikte "Orada bir köy var uzakta" şarkısını seslendirdi.

Konserin sonunda Nilüfer’e bir teşekkür plaketi takdim eden Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, “Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza verdiğiniz bu anlamlı destekle yarınlara daha umutla bakmamıza neden oldunuz. Size Darüşşafaka Ailesi ve gönüllüleri adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Gecede Darüşşafaka Lisesi 10. sınıf öğrencisi Fatih Demirci, tüm Darüşşafakalı öğrenciler adına Nilüfer’e kendi yaptığı yağlı boya portresini armağan etti.

Konserden elde edilen gelir, Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi giderlerinin karşılanmasında kullanıldı.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?