MasterCard

 ›  Bağış  ›  Destekçilerimiz  ›  Proje Ortaklarımız  › ↓ 
Özlem İmece’nin Anısı Darüşşafaka’yla Yaşatılıyor 

MasterCard, 2010 yılına kadar MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra 2013 yılında vefat eden Özlem İmece anısına Darüşşafaka’da bir fon oluşturdu. Tüm iş ortaklarını “Özlem İmece Anısına Bağış Fonu”na destek olmaya çağıran MasterCard, çalışanlarının yaptığı katkıları birebir eşledi. 

Özlem İmece kimdir?

Profesyonel kariyerine Yapı Kredi Bankası’nda kredi pazarlama departmanında başlayan Özlem İmece, bu görevinin ardından Ankara Sheraton Otel’inde görev aldı. Daha sonra Bankalararası Kart Merkezi'nin pazarlama müdürü olarak çalışan İmece, 1997 yılında MasterCard ailesine katıldı.İki yıl sonra, 30 yaşındayken Genel Müdürlüğe yükselerek MasterCard’ın en genç genel müdürlerinden biri olma unvanını alan İmece, daha sonra MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Eylül 2010’da, MasterCard Avrupa Inovatif Platformlar Başkanı olarak atanan ve bundan kısa bir süre sonra MasterCard bünyesinde danışman olarak görev yapan İmece, Belçika, İngiltere ve ABD’deki inovasyon ekipleri dahil 51 ülkenin inovasyon faaliyetlerinin başına getirildi. 2010 yılına kadar MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürlüğü görevini sürdürdü. İki yıldır mücadele ettiği lösemiden kurtulamayarak 25 Nisan 2013'de  44 yaşında yaşamını yitirdi. 

MasterCard, 2014 yılında da çalışanları ve iş ortaklarına Darüşşafakalı çocukların tasarımlarıyla üretilen hediyelerden armağan ederek Özlem İmece Bağış Fonu'na verdiği desteği sürdürdü.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?