Kahve Dünyası

 ›  Bağış  ›  Destekçilerimiz  ›  Proje Ortaklarımız  › ↓ 
Kahve Dünyası, Darüşşafakalı öğrencilerin düşlerini fincan, termos ve çikolata kutularına taşıdı

Kahve Dünyası mağazalarından satın alacağınız Darüşşafaka fincan, termos ve çikolatalarıyla “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuza siz de destek olabilirsiniz.

Öğrencilerin yaratıcı yönünü ortaya çıkarmayı ve onlara tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğu yaşatmayı hedefleyen proje kapsamında Darüşşafakalı öğrenciler, endüstriyel tasarımcı Yeşim Bakırküre’nin rehberliğinde hayallerindeki desenleri kâğıda döktü. Öğrencilerin çizimleri arasından seçilen desenler fincan ve termoslar üzerinde kullanıldı ve tasarımların sahibi olan öğrencilerin isimlerinin de yazılı olduğu bu fincan ve termoslar, Kahve Dünyası’nda satışa sunuldu. Uzun soluklu bir proje olarak varlığını sürdüren proje kapsamında oluşturulan fincan ve termosların satışından elde edilen gelir Darüşşafaka’ya bağışlanıyor.

Kahve Dünyası, 2011'de de yılbaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Darüşşafakalı öğrencilerle el ele verdi ve onların çizdiği birbirinden güzel desenleri çikolata kutularına taşıdı. Kahve Dünyası mağazalarında satışa sunulan bu çikolataların gelirinin bir kısmı Darüşşafaka’ya bağışlanıyor. Proje, bir yandan Darüşşafakalı öğrencilere tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğu yaşatırken diğer yandan da onların eğitimine kaynak yaratıyor.

Proje deyince, yaratıcılığın sınırı yok! Beraber düşünmeye başlamak için önerilerinizi görüşmek isteriz.

Ürünlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim
Adres:   Darüşşafaka Cad. No. 14 Maslak 34457 Sarıyer / İSTANBUL    
Telefon:     +90 212 939 2800 #2495    
E-Posta:   bagis@darussafaka.org​    
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?