Doğuş Grubu

 ›  Bağış  ›  Destekçilerimiz  ›  Proje Ortaklarımız  › ↓ 
Doğuş Grubu Darüşşafaka'yı desteklemeye devam ediyor

Doğuş Grubu, Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın 1995’ten bu yana maçlarını yaptığı ve tüm imkânlarından Daçkalı öğrencilerin sınırsız yararlandığı Ayhan Şahenk Spor Salonu'nun yapımına katkıda bulundu.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Kampüsü içinde yer alan Ayhan Şahenk Spor Salonu’nun yapımına katkı sunan Doğuş Grubu, her yıl verdiği destekle de Türkiye spor hayatının bu önemli tesisinin sponsorluğunu sürdürüyor. 3 bin 500 kişilik seyirci kapasitesiyle uluslararası standartlara sahip spor salonunda, sportif faaliyetlerin yanı sıra sanatsal ve kültürel etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Darüşşafaka öğrencilerinin tüm olanaklarından sınırsız ve ücretsiz yararlandığı salonda Darüşşafaka Basketbol Takımı da 1995’ten bu yana maçlarını yapıyor.

Darüşşafaka ile Doğuş Grubu arasındaki sıkı bağ, 2014'te Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Spor Kulübü ile Doğuş A.Ş. arasında kurulan Darüşşafaka Doğuş Basketbol Şubesi iş birliğiyle güçlenerek devam ediyor. 

Darüşşafaka Spor Kulübü ile Doğuş Grubu arasında 2013 yılında gelişen ve sadece Darüşşafaka Ailesi’ni değil Türk basketbolunu da yakından ilgilendiren bir iş birliğiyle,   Darüşşafaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi’nin A Takımı ve altyapı takımının 15 yıl + 10 yılı opsiyonlu 25 yıl süreyle “Darüşşafaka Doğuş” adıyla yoluna devam etmesine karar verildi. Uzun yıllar 1. Lig’de mücadele veren, 1960’lı yılların başında üst üste iki kez Türkiye şampiyonu olan Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın, bu iş birliğiyle potada yeniden fırtına gibi eseceğine inanıyoruz.  

Protokol çerçevesinde, Darüşşafaka Erkek Basketbol Takımları’nın, Darüşşafaka Spor Kulübü’nün geleneksel yeşil-siyah renkleri muhafaza edilmek suretiyle “Darüşşafaka-Doğuş” adı altında ileri başarılara ulaştırılması, “fair play”e dayalı bir spor anlayışıyla başarılı takımlar oluşturulması, Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerinin yeni spor yapılanmasında altyapı çalışmalarına katılmaları, Doğuş tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak Darüşşafakalı öğrencilerinin eğitim giderlerine katkıda bulunulması ve Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nun yenilemelerle çağdaş koşullara kavuşturulması amaçlandı.  

İş birliği protokolünün imzalanmasının ardından 1. Lig’e yükselen Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı ise 100. kuruluş yıldönümünde Darüşşafaka Spor Kulübü Ailesi’ne en güzel armağanı verdi. 

Proje deyince, yaratıcılığın sınırı yok! Beraber düşünmeye başlamak için önerilerinizi görüşmek isteriz.

İletişim
Adres:   Darüşşafaka Cad. No. 14 Maslak 34457 Sarıyer / İSTANBUL    
Telefon:    +90 212 939 2800 #2495    
E-Posta:   bagis@darussafaka.org​    
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?