Şimdi Bağışçımız Olun

Darüşşafaka Giriş Sınavı Kampanyası
Bu bağış türü geçici olarak kapalıdır.

Darüşşafaka Giriş Sınavı Kampanyası

Bağış Kampanyalarımız

Darüşşafaka Giriş Sınavı Kampanyası

Darüşşafaka Cemiyeti 1863 yılından beri, olanaksızlıklar nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan, annesi veya babasını yitirmiş başarılı çocuklara kucak açıyor. Verdiği kolej seviyesinde eğitimle, öğrencilerin ilkokul beşinci sınıftan lise sona kadar tam burslu, yatılı ve İngilizce eğitim almalarını sağlayan Darüşşafaka, okula kabul sınavından verilen eğitime kadar her aşamada “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna önem veriyor. 

Eğitim masraflarının yanı sıra, öğrencilerin giyim, barınma, beslenme ve sağlık gibi ihtiyaçlarını da karşılayan Cemiyetimiz, bugüne kadar 10.000’e yakın mezun verdi. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 67 ilden 962 öğrencinin eğitim aldığı Darüşşafaka’ya her yıl yaklaşık 120 yeni öğrenci katılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’yla yürüttüğümüz çalışma ile annesi veya babasını kaybettiği tespit edilen on binlerce ilköğretim 4’üncü sınıf öğrencilerini mektupla sınavına çağıran Darüşşafaka, her yıl Mayıs veya Haziran ayında, Türkiye’nin 20 farklı ilinde giriş sınavı düzenliyor. 

Aylarca süren iletişim ve ön hazırlık çalışmaları kapsamında 22 ayrı ilde düzenlenen tanıtım toplantılarında öğrenci ve ailelerini sunulan eğitim olanakları hakkında bilgilendiren Darüşşafaka, gerektiği halde, sınavın yapıldığı illerin dışında yaşayan öğrencilerin en yakın sınav merkezine ulaşmalarını da sağlıyor.

Sınavda başarılı olan öğrenciler, sağlık kontrolü, rehberlik görüşmesi ve maddi durum incelemesinden sonra Darüşşafaka’da okumaya hak kazanıyor.

Nasıl bir sınav uyguluyoruz?

Türkiye’nin her bölgesinde öğrencilerin aynı bilgi birikimine sahip olmadığı gerçeğinden hareketle 2008’de bilgiye dayalı sınav sisteminin yerine öğrencilerin zihinsel potansiyellerini ve yaratıcılıklarını ölçen bir sınava geçen Darüşşafaka, böylelikle her bölgeden öğrenciye eşit başarı fırsatı sunabilmeye başladı. 

Halihazırdaki öğrenci nüfusumuzun yüzde 44’i İstanbul’dan, yüzde 56’si ise Anadolu’dan gelmekte olup, sınav sistemimizde yapılan değişiklikle bu oranın Anadolu’nun avantajına hızla değiştiğini gözlemlemekteyiz.

Darüşşafaka Giriş Sınavı Kampanyası her yıl aşağıdaki yollardan kamuya duyurulmaktadır:

  • Ulusal ve yerel TV’lerde kamu spotları
  • Ulusal ve yerel basında ilanlar
  • Sosyal medya ve e-bülten duyuruları
  • Outdoor firmalarının desteği ile dış mekanda ilan asımı (raket, billboard, afiş, vb.)
  • Kurumsal destekçilerimizin mağaza ve hizmet kanallarından afiş ve broşür dağıtımı 
  • İlgili STK’larla yerel ve ulusal basının bilgilendirilmesi

Darüşşafaka’nın her yıl yoğun bir çalışma içinde yürüttüğü sınav kampanyasına destek vermek için:

Detaylı Bilgi İçin

 +90 212 939 2800 #2475              bagis@darussafaka.org 

 

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?