Şimdi Bağışçımız Olun

Fitre ve Zekât
.00

3D Secure Bu ödeme işlemi, 3D-Secure ⇣ güvenlik sistemini kullanarak gerçekleşecektir.

Devam Edin

BKM Express Bu ödeme şeklini seçip formu tamamladığınızda www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirileceksiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir ya da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra otomatik olarak Darüşşafaka.org sitesine döneceksiniz.

BKM Express ile Devam Edin

Fitre ve Zekât

Genel Bağışlar

Fitre ve zekât bağışlarınız Darüşşafaka’ya

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da “fitre ve zekât” bağışı kabul eden Cemiyetimiz, fitre ve zekat niyetiyle yaptığınız bağışları, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını (eğitim, beslenme, barınma, kıyafet, sağlık) karşılamak için kullanmaktadır.

Bu Ramazan da fitre ve zekatınız Darüşşafakalı öğrencilerin geleceği olsun...
Bu Ramazan da fitre ve zekatınız Darüşşafakalı öğrencilerin geleceği olsun...

Siz de yıl boyu yapacağınız fitre ve zekat bağışınızla anneleri ya da babaları yanlarında olamasa da çocuklarımızın  iyi bir gelecekleri olmasına destek olabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın zekatın kimlere verileceğine ilişkin açıklaması

Zekât, kendilerine zekat verilmesi caiz olan kimselere doğrudan teslim edilebileceği gibi, aracı vasıtası ile de ulaştırılabilir. Bu aracının birey olması ile kurum olması arasında fark yoktur. Buna göre bir sivil toplum kuruluşu, toplayacağı zekâtları Kur'an'da belirlenen yerlere/fakir ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorsa aracı konumunda olan bu kuruluşlara zekât emanet edilebilir. (Açıklamayı buradan okuyabilirsiniz)

Fitre Bağışı

Fitre niyetiyle Darüşşafaka'ya yapılan bağışlar, tıpkı zekat bağışları gibi sadece Darüşşafaka'da okuyan babası ya da annesi hayatta olmayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılıyor.

Fitre ve Zekatınızı ulaştırabileceğiniz diğer bağış kanalları:

​ [Taşımak için, tıklayın ve sürükleyin] ​
Bu Ramazan da fitre ve zekatınız Darüşşafakalı öğrencilerin geleceği olsun...
  • BANKALAR (HAVALE-EFT): TL, ABD Doları ve Euro hesap bilgilerimize ulaşmak için tıklayınız
  • BANKALAR (Telefon, İnternet Bankacılığı  "bağış" menüleri  ve ATM’ler)
  • ATM’ler “bağış” menüleri

Bilgi: Düzenli Bağış talimatı sadece kredi kartı ile verilebilmektedir. Banka kartı ile tek seferlik bağış yapılabilmektedir.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme

Detaylı Bilgi İçin
+90 212 939 2800 #2475              bagis@darussafaka.org 
Fıtır sadakasının vacip olma zamanı Ramazan bayramının birinci günü olmakla birlikte, bayramdan önce de verilebilir. Hatta bu daha faziletlidir. Bununla birlikte, bayram günü veya daha sonra da verilebilir. Ancak, bayram namazından önce verilmesi müstehap kabul edilmiştir.
Fitre niyetiyle Darüşşafaka'ya yapılan bağışlar, tıpkı zekat bağışları gibi sadece Darüşşafaka'da okuyan babası ya da annesi hayatta olmayan öğrencilerin ihtiyaçlarını (eğitim, beslenme, barınma, kıyafet, sağlık) karşılamak amacıyla kullanılıyor.